banner596

banner547

‘Bir Kelebeğin Kasırgası’ sergisi sanatseverlerle buluşuyor

Bağımsız sanat alanı Loft Art, 4’üncü sergisi ‘Bir Kelebeğin Kasırgası’ ile 21 Eylül’den itibaren sanatseverlerle buluşuyor.

Kültür Sanat 20.09.2022, 11:43
‘Bir Kelebeğin Kasırgası’ sergisi sanatseverlerle buluşuyor

Bağımsız sanat alanı Loft Art, 4’üncü sergisi ‘Bir Kelebeğin Kasırgası’ ile 21 Eylül’den itibaren sanatseverlerle buluşuyor.

Sanat alanı Loft Art, yeni sergisiyle sanatseverlerin karşısına çıkıyor. Şimdiye dek 3 farklı sergide 30 sanatçının 109 eserini sergilediği Loft Art, 4’üncü sergisi ‘Bir Kelebeğin Kasırgası’ ile 21 Eylül tarihinden itibaren İstanbul Beşiktaş Nisbetiye On’daki mekânında sanatseverleri ağırlıyor.

20 Kasım tarihine kadar açık olacak ‘Bir Kelebeğin Kasırgası’ sergisinde 15 bağımsız sanatçının tuval, heykel, enstalasyon ve video enstalasyon eserlerine yer veriliyor.

Kelebek etkisi üzerine düşündürmeyi hedefliyor

Yapılan açıklamaya göre, ‘Bir Kelebeğin Kasırgası’, izleyicileri, kelebek etkisini bir bakış açısı şeklinde ele alarak hayatta her şeyin birbiri ile bağlantılı birer örüntü içinde olduğunu ve küçük bir değişimin, birbiri ile bağlantılı olmayan başka bir şey üzerinde büyük değişikliklere neden olduğu algısı üzerine düşündürmeyi hedefliyor.

Sergide Akın Güreş, Aslı İrhan, Burak Ayazoğlu, Burak Dağ, Bora Aşık, Ece Kibaroğlu, Elif Fırat, Engin Konuklu, İpek Yücesoy, Murat Kosif, Oğuz Gököz, Özgün Şahin, Tansu Köse, Yağmur Uyanık ve Yılmaz Bulut olmak üzere 15 bağımsız sanatçının eserleri yer alıyor.

Elde edilen gelir TİKAV projelerine kaynak oluyor

Akfen Holding’in genç sanatçıları desteklerken, sanatın tüm disiplinlerinde eser üreten bağımsız sanatçılara alan sağlamayı amaçladığı sanat alanındaki ilk projesi olan Loft Art, bu sanatçılardan temsiliyet almadan onları görünür kılmayı hedefliyor. Sanat alanında satışı gerçekleştirilen eserler, holding tarafından kurulan, kadın, genç ve çocukları merkezine alarak ulusal ve uluslararası sosyal sorumluluk projeleri hayata geçiren Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) çalışmalarına da kaynak oluyor.

Yorumlar (0)