banner363

banner453

banner454

banner403

banner420

Dardanel o paylaşım nedeniyle özür diledi!

Ton balığı ürünüyle bilinen Dardanel, Türkiye-İtalya Euro 2020 maçı öncesi büyük tepki toplayan cinsiyetçi paylaşımı nedeniyle özür diledi. Firmadan yapılan açıklamada "Bu paylaşımı hazırlayan kurumlar ile de ilişkilerimizin sonlandırılacağını kamuoyuna saygı ile bildiririz" denildi

İş Dünyası 12.06.2021, 21:36 13.06.2021, 00:37
Dardanel o paylaşım nedeniyle özür diledi!
banner502

A Milli Futbol Takımının İtalya ile oynayacağı Euro 2020 maçı öncesinde yaptığı paylaşımla büyük tepki toplayan Dardanel, özür diledi. Firmadan yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"BİZİM ÇOCUKLAR" TEMASINA YAKIŞMAYAN REKLAM

"11 Haziran tarihinde sosyal medya hesaplarımızda yapılan paylaşımdan dolayı, başta kadınlarımız olmak üzere tüm kamuoyundan özür diliyoruz.

Dikkatimizden kaçan ve kurum kültürümüzü hiçbir şekilde yansıtmayan bu paylaşımı hazırlayan kurumlar ile de ilişkilerimizin sonlandırılacağını kamuoyuna saygı ile bildiririz.

Kadın çalışanlarımızın emeği ile bugünlere gelmiş bir firma olarak şu andan itibaren, iletişimimiz ve sosyal sorumluluk girişimlerimizde, bu bilinci yerine getirmek için çok daha fazla çalışacağız."

NE OLMUŞTU? 

Firma Türkiye-İtalya maçı öncesi "Bu akşam makarnaya koyuyoruz" ifadeleriyle bir paylaşım yaparak büyük tepki toplamıştı. 

Yorumlar (1)
Ayşenur 2 ay önce
İyi de kadınlar ne alaka? İtalyanlardan özür dilemeniz lazım. Bu ahlaksız bir küfür sözü. Erkekler de kadınlar da bu küfrü kullanıyor, kadınlara mı ediyor herkes bu küfrü? "Biri birine koyuyorsa erkek kadına koyuyordur." mantığı demek sizinkisi. Ahlaksızlığınız buradan belli.