banner528

banner526

banner527

banner403

banner420

Üzerine 10. kattan insan düşen adam yaşadıklarını anlattı: “Kadın tepeden başıma düşmüş, gözümü açtım hastanedeyim”

Elazığ’da 10. kattan atlayan bir kadın hayatını kaybetmiş, üzerine düştüğü Vedat Güven ise yaralanmıştı. Hastanede tedavisi süren Güven, “Kadın tepeden başıma düşmüş, gözümü açtım hastanedeyim. Hiçbir şey hatırlamıyorum” dedi.

Haberde İnsan 12.11.2021, 23:47 15.11.2021, 23:58
Üzerine 10. kattan insan düşen adam yaşadıklarını anlattı: “Kadın tepeden başıma düşmüş, gözümü açtım hastanedeyim”

ELAZIĞ - Olay, 2 gün önce kentin en işlek yerlerinden olan Gazi Caddesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 10’uncu katta bulunan bir kafenin terasında oturan yabancı uyruklu Rahaf Muhammed adlı kadın, bir süre telefonla konuştuktan sonra kendini boşluğa bıraktı.

Aşağı düşen kadın, o sırada caddede yürüyen vatandaşlardan Vedat Güven’in üzerine düştü. Olayda kadın ile adam ağır yaralandı. Haber verilmesi üzerine olay yerine sağlık ve çok sayıda polis ekibi sevk edildi. O esnada yoldan geçen biri ise kalp masajı yaparak kadını hayatta tutmaya çalıştı. Ağır yaralı kadın ve adam, ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Kadın hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Şans eseri hayattan kalan ve Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde tedavisi süren Güven ise olanların çok az bir kısmını hatırlıyor.

İzzetpaşa’ya kadar geldiğini hatırladığını söyleyen Vedat Güven, başından geçenleri şu sözlerle anlattı:

“İnşaattan çıkmıştım. Çocuklar bir şey istemişti eve gidiyordum. Karşıya geçtim. "Kafeden kadın üzerine düşmüş" diyorlar. Benim üzerime mi düştü, yere çarpıp oradan mı geldi ya da sağa sola mı çarptı bilmiyorum. Hiçbir şey hatırlamıyorum. Aklıma bir şey gelmiyor. Kadın tepeden başıma düşmüş. Ama nasıl düştü nasıl oldu bilmiyorum. Ben onun düştüğünü de hatırlamıyorum. Bağırma, çağırma sesi de duymadım. Bir ses gelse kaçarım. Normal yoluma devam ettim.

Sırtımda platinler var. Sol kolumda kırık var. İyileşmezse bir daha ameliyata alacaklar. Doktor dedi "1 sene çalışmazsın."

Sabah sosyal medyadan biri bana ‘Beni tanıyor musun?’ diye yazdı. "Tanımazsın, canını ben kurtardım" diyerek espri yaptı. "Dilin boğazına kaçmıştı" dedi. "Dilini çıkardım, kalbine bir abla masaj yapınca nefes almaya başladın" dedi. "Sen kalktın kadına bakmaya çalıştın" dedi. Sadece gözümü açtım hastanedeyim. Ondan sonrasını hatırlamıyorum” 

Yorumlar (0)