banner363

banner380

banner396

banner403

banner420

Kısıtlamayı duymayan boyacı boş sokakta müşteri bekledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısı sonrası açıkladığı ve hafta sonu 56 saat sürecek olan sokağa çıkma kısıtlamasını duymadığını belirten boyacı Gaziantep’in boş sokaklarında müşteri bekledi. Boyacı, müşteri yerine zabıtayı karşısında bulundu.

Haberde İnsan 05.12.2020, 15:16 06.12.2020, 01:13
40

Kısıtlamanın gece 21.00 itibariyle başlamasıyla kentte cadde ve sokaklar sessizliğe büründü. Sabahın erken saatlerinde 11 yıldır her gün yaptığı gibi boya sandığı ile balıklı parkına gelen 43 yaşındaki Orhan Özcan, evde televizyonu olmadığı için kısıtlamayı duymadığını belirterek boş sokakta müşteri beklemeye başladı.

Günün ilk ışıklarından itibaren tezgahını açmak için yola çıkan boyacı, kimsenin olmadığı sokaklarda müşteri beklerken, zabıtaları karşısında bulundu. Evli ve 4 çocuk babası olduğunu ifade ederek çalışmak zorunda olduğunu belirten Özcan, "Ben 11 senedir buradayım, burası havuzdu bekardım boyacıydım halada aynı işi yapıyorum. Bir gelirim yok, maaş almıyorum yalan söylemiyorum çocukta değilim yaşım 43 bu işle evimi geçindiriyorum. Ne yapayım kime gidip te el açayım” dedi.

Ayakkabı boyacısı Özcan, boş sokakta müşterisini beklerken onu fark eden zabıtalar tarafından uyarılarak evine gönderildi.

Yorumlar (2)
şilan 2 ay önce
iyi bari ceza yazmamışlar...
Kaşgarlı Mahmut 2 ay önce
o nasıl yazmaktır arkadaş ilkokul mezunu adamlar haber yazıyor... "çocukta değilim" "gidip te"... bunlar ne??? gözlerim kanıyor, sözelciler ağlıyor şu an. yapmaması gereken her hatayı bu kadar başarıyla yapan editörü ayakta alkışlıyorum. özel olarak uğraşmış olmalı. insan tesadüfen birini bari doğru şekilde yazar ama yok; hepsini yanlış yazmış!
banner435