banner363

banner453

banner454

banner403

banner420

Bolu Belediye Başkanı'ndan "Bu misafirlik fazla uzadı" yaptırımı: Mültecilerin faturalarına 10 kat fazla vergi!

Bolu Belediye Başkanı CHP'li Tanju Özcan, kentte yaşayan mültecilerin su faturası ve katı atık vergisi ücretlerine 10 kat zam yapma önerisinde bulundu. Bolu Belediyesi'nin resmi Twitter hesabında #BuMisafirlikFazlaUzadı hashtag'i ile paylaşılan videoda Özcan, "Birileri insan haklarından bahsedecek, bana 'faşist' diyecek. Hiç umurumda değil" ifadelerini kullandı. Özcan'a hem destek hem tepki yağdı.

Gündem 26.07.2021, 17:01 27.07.2021, 18:09
Bolu Belediye Başkanı'ndan "Bu misafirlik fazla uzadı" yaptırımı: Mültecilerin faturalarına 10 kat fazla vergi!

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, belediyenin toplantı salonunda açıklamalarda bulundu.

Bolu Belediye Başkanı olduktan sonra mültecilere belediye bütçesinden ayni ve nakdi yardımı kesmesiyle tepki çeken Tanju Özcan, Bolu'da yaşayan mültecilerin su faturası ve katı atık vergisi ücretlerine 10 kat zam yapacaklarını açıkladı.

Özcan, yardımı kesmelerine rağmen mültecilerin Bolu'dan gitmediğini söyleyerek, "Arkadaş, yardımı kesiyorsun gitmiyorlar. 'İş yeri ruhsatı vermiyorum' diyorsun gitmiyorlar. Biz yeni önlemler almaya karar verdik. Önümüzdeki hafta belediye meclisi var. Yabancı uyruklu kim varsa abonemiz olan, su fiyatlarına, katı atık ücretlerine başta olmak üzere bazı ücretlerde 10 kat zam yapacağız. Türk vatandaşıyla yabancı uyruklu vatandaş aynı fiyattan suyu kullanamayacak. 10 kat suya, 10 kat katı atık vergisi ücretine zam yapacağız” dedi.

IRKÇI İFADELER

Özcan, "Bunu niye yapıyoruz? Gitsinler istiyoruz. Bu misafirlik uzadı. Benim elimde yetki yok ki zorla, zabıtayla şehrin dışına bırakıp koyayım. Bir ara sınırlar açıldığında biz otobüsleri ücretsiz yapıp insan gönderdik. Şimdi de göndermeye hazırız. Gönderelim gitsin" gibi ırkçı ifadeler kullandı.

“BİRİLERİ BANA 'FAŞİST' DİYECEK, HİÇ UMURUMDA DEĞİL”

Zammın bütün mültecileri kapsayacağını açıklayan Özcan, haftaya gerçekleştirilecek olan belediye meclisi toplantısında bu kararı alacaklarını belirterek, "Bütün yabancı uyruklu kişilere bu zammı yapacağız. Gitsinler dava açsınlar. Ben hukukçuyum. Aldığım kararın gerekçesini de sebebini de söylüyorum. Kimseden bir şey saklamıyorum. Biliyorum ki bu açıklamamdan sonra müfettişler gelecek. Biliyorum ki bu açıklamamdan sonra birileri hakkımda suç duyurusunda bulunacak. Gene çıkıp birileri insan haklarından bahsedecek, bana 'faşist' diyecek. Hiç umurumda değil" diye konuştu.

Yorumlar (0)