banner596

banner547

'Arabayı bıraktığınız alan yol girişidir' notu yazdı, gözaltına alındı!

Yanlış yere park edilmiş olan bir aracın camına, “Arabayı bıraktığınız alan yol girişidir, bilgilerinize” şeklinde not bırakan Tekniker Süleyman Uysal isimli yurttaş gözaltına alındı.

Gündem 30.01.2021, 09:55 01.02.2021, 10:19
'Arabayı bıraktığınız alan yol girişidir' notu yazdı, gözaltına alındı!

Ordu Ünye’de yaşayan 46 yaşındaki Uysal, yanlış alana park edilen aracın  camına “Arabayı bıraktığınız alan yol girişidir, bilgilerinize”  şeklinde not bıraktı.

Notu bıraktıktan sonra Uysal, evinde gözaltına alındı. Emniyete götürülme sebebinin bıkraktığı not olduğu ve Uysal'a buna ilişkin sorular sorulduğu öğrenildi.

Söz konusu aracın bir yargı mensubuna ait olduğu iddia edildi. Oda TV’de yer alan iddiaya göre; aracındaki notu gören yargı mensubu, kamera kayıtlarını inceletip, Süleyman Uysal’a ulaştı. 

Ünye Emniyet Müdürlüğü'nde tutulan Süleyman Uysal'ın yarın Savcılığa sevk edileceği öğrenildi.

SAVCILIKTAN AÇIKLAMA

Ünye Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan bugün yapılan açıklamada kişinin araca not bıraktığı için değil, “sileceklere zarar verdiği” iddiasıyla gözaltına alındığı ifade edildi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Bazı sosyal medya hesaplarında ve medya organlarında 'arabaya uyarı notu yazan kişi şu an cezaevinde. Niye not yazılan araç yüksek mevki olunca', şeklinde paylaşım ve haberlerin yapıldığı görülmekle olaya ilişkin kamuoyunun bilgilendirilmesi amacıyla bu basın açıklamasının yapılması uygun görülmüştür.

30/01/2021 günü Ünye Adliyesinde görev yapan bir Cumhuriyet Savcısının ikamet ettiği sitenin kapalı otoparkında bulunan aracın cam sileceklerine zarar verildiği ve ayrıca bir not bırakıldığı yönündeki şikayeti üzerine günün nöbetçi Cumhuriyet Savcısı tarafından olayın araştırılması ve şüphelinin tespitine yönelik kolluğa talimat verildiği, yapılan araştırmada şüpheli S.U.'nun tespit edilmesi üzerine gerekli tahkikat işlemlerinin yapılabilmesi, ifadesinin alınması için emniyete götürüldüğü, ifade ve tahkikat işlemlerinin tamamlanmasının ardından nöbetçi Cumhuriyet Savcısının talimatı ile serbest bırakıldığı, şahsın sadece not kağıdı yazdığından bahisle tutuklanmasının veya cezaevine gönderilmesinin söz konusu olmadığı, mala zarar verme suçuna yönelik soruşturma dosyasının bu şekilde derdest olduğu ve soruşturma işlemlerinin usul ve yasa kuralları çerçevesinde hassasiyetle yürütüleceği hususu, Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur."

Yorumlar (0)