banner596

Japonlar çöp topladı, Katarlılar şaştı kaldı!

Dünya Kupası'nın açılış maçını izleyen Japon taraftarlar örnek davranışlarıyla dünyanın ilgisini çekmeye devam ediyor, bitiş düdüğüyle birlikte stadyumda çöp toplamaya başlaşan Japon taraftarları gören Katarlılar bu durum karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi. Katarlı bir kişi, durumu görüntüleyerek sosyal medyada yayınlayınca dünyanın da gündemine oturdu.

Güncel 25.11.2022, 22:22 25.11.2022, 22:30

Birçok kez uluslararası organizasyonlarda da görülen, bulundukları ortamı örgütlü bir şekilde temizleyen Japon taraftarlar Katar'da da görüldü. Pazar akşamı Dünya Kupası'nın açılışı maçı olan Katar-Ekvador müsabakasının ardından Japon taraftarlar tribünlerdeki çöpleri toplamaya başladı. 

Katarlı bir taraftar ise duruma şaşırarak Japon sporseverlerin o anlarını görüntüledi. Japonlara teşekkür eden ve saygı duyduğunu ifade eden Katarlı taraftar, daha sonra Japonlara yardım etti.  

Sosyal medyaya yansıyan görüntülerde, maçın bitiş düdüğünün ardından, organize bir şekilde tribünlere dağılan Japon taraftarların, yerde ve koltukların üzerindeki çöpleri ellerindeki torbalara doldurup stadı temizledikleri görüldü.

Yorumlar (0)