banner526

banner527

banner403

banner420

HOPA TSO TİCARETİN HIZINA HIZ KATACAK DİJİTAN DÖNÜŞÜM

Hopa TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek, Ticaretin hızına hız katacak dijital dönüşüm ile Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi yayın süresinin 2 günden 2 saate yayımlanacağı müjdesini verdi.

Güncel 29.07.2020, 14:53
HOPA TSO TİCARETİN HIZINA HIZ KATACAK DİJİTAN DÖNÜŞÜM

Hopa TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek, Ticaretin hızına hız katacak dijital dönüşüm ile Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi yayın süresinin 2 günden 2 saate yayımlanacağı müjdesini verdi. Ticaret Sicil Müdürlüğünce 28 Temmuz tarihi itibariyle yeni geçtikleri uygulamayla, MERSİS üzerinden tescil edilen kuruluş ve değişiklik işlemlerinin aynı gün içinde 2 saate Ticaret Sicili Gazetesi’nde yayınlanması işlemlerine başlandığını söyledi.

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek, Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) işbirliği ile çalışması tamamlanan ilanların elektronik ortamda Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’ne gönderilmesi ve aynı gün içinde yayınlanması işlemlerinin altyapı çalışmalarını tamamlayarak, uygulamaya başladıklarını söyledi. Oda hizmet kalitesini en üst seviyeye tutmak adına yürüttükleri çalışmaların planlı ve programlı şekilde devam ettiğini belirten Hopa TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek, “Kalite Hizmet Belgesi’ne sahip Odamız, üyelerine en iyi ve en pratik hizmeti vermek için de çalışmalarını aralıksız sürdürmeye devam ediyor” dedi.

Yeni uygulamayla ticari hayatın daha da kolaylaşacağını ve hızlanacağını belirten Akyürek, “Daha önceden tescil edilen işlemler aynı gün kargoya verilerek 3-4 gün içerisinde Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’nde ilan edilmesi sağlanıyordu. Yeni geçtiğimiz uygulamayla, Ticaret Sicil Müdürlüğümüzce Merkezi Sicil Kayıt Sistemi (MERSİS) üzerinden tescil edilen kuruluş ve değişiklik işlemlerinin hemen hemen tamamına yakınını elektronik ortamda Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi Müdürlüğü’ne göndererek, aynı gün içerisinde gazetede yayınlanmasını sağlamaya başladık. Artık, tescil edilen işlemler kargoya verilmeksizin ve beklemeksizin, tescilden birkaç saat sonra aynı gün içerisinde elektronik ortamda MERSİS programı üzerinden Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’nde ilan edilecek. Sistem sayesinde ticari hayat daha da kolaylaşacak” diye konuştu.

Yorumlar (0)