banner363

banner380

banner381

banner396

banner389

banner403

banner420

Bugün 19 Kasım Uluslararası Erkekler Günü

19 Kasım Uluslararası Erkekler Günü nedeniyle Erkekler Günü'nün nasıl ortaya çıktığı merak konusu oldu. Peki 19 Kasım Uluslararası Erkekler Günü nasıl ortaya çıktı? Uluslararası Erkekler Günü'nü hangi ülkeler kutluyor? İşte 19 Kasım Uluslararası Erkekler Günü hakkında...

Güncel 20.11.2020, 18:38
22
Bugün 19 Kasım Uluslararası Erkekler Günü
banner422

19 Kasım Uluslarası Erkekler Günü merak konusu oldu. Peki Uluslararası Erkekler günü nasıl ortaya çıktı? İşte Uluslararası Erkekler Günü ile ilgili detaylar ve Uluslararası Erkekler Günü'nü kutlayan ülkeler...

ERKEKLER GÜNÜ NE ZAMAN?

Uluslararası Erkekler Günü (International Men's Day - IMD) her yıl 19 Kasım'da kutlanan ve Birleşmiş Milletler tarafından da desteklenen uluslararası bir gündür.

ERKEKLER GÜNÜ NASIL ORTAYA ÇIKTI?

Dünya Erkekler Günü olarak da bilinmektedir. İlk olarak Prof. Dr. Thomas Oaster tarafından 7 Şubat 1992 tarihinde dile getirilmiştir bir projedir. Resmi olarak ise kabul edilmesi ve kutlanması ise ilk defa 1999 yılında Trinidad-Tobago'da gerçekleşmiştir.

Uluslararası Erkekler Günü, günümüzde yetmişin üzerinde ülkede tarafından desteklenmekte ve kutlanmaktadır. Dünya Erkekler Günü, UNESCO'da da dile getirilmiş ve Ingenborg Breines Kadın ve Barış Kültür Müdürü tarafından "Bu mükemmel bir fikir ve bazı cinsiyet dengelerini bize verecektir" sözleri ile desteklemiştir.

2016 yılı itibarıyla aşağıdaki ülkeler Dünya Erkekler Günü'nü resmi olarak kabul etmiş ve kutlamaktadır:

Amerika Birleşik Devletleri, Antigua ve Barbuda, Avustralya, Avusturya, Bosna Hersek, Botsvana, Burundi, Çin, Danimarka, Fransa, Gana, Güney Afrika, Grenada, Hırvatistan, Hindistan, İrlanda, İtalya, Jamaika, Kanada, Cayman Adaları, Küba, Man Adası, Macaristan, Malta, Nijerya, Norveç, Pakistan, Romanya, Saint Kitts ve Nevis, Saint Lucia, Singapur, Şeyseller, Tanzanya, Trinidad-Tobago, Ukrayna, İngiltere, Zimbabve.

Day - IMD) her yıl 19 Kasım'da kutlanan ve Birleşmiş Milletler tarafından da desteklenen uluslararası bir gündür.

Yorumlar (0)
banner388
parçalı bulutlu