banner363

banner453

banner454

banner420

Altının Türkiye ve Dünyada önemi nedir, finanasal piyasalara etkileri nelerdir?

İstanbul Altın Rafinerisi olarak yıllardır baş koyduğumuz yolda, halkımızın yastık altında atıl kalan altınlarını güvenle banka hesaplarına aktarabilecekleri, altınlarını altın olarak korumaya devam edecekleri, bir yandan katma değer sağlarken diğer yandan ülke ekonomisinin canlanmasına fayda sağlayacakları yöntemleri hayata geçirmek için çalışmaktayız. 10 yıldır 12 banka ile yürüttüğümüz Altın Günleri uygulamalarını devam ettirirken, bir yandan da halkımızın istediği zamanda istediği yerde ve Tüm Türkiye’de aynı güvenilir değerlendirmeye tabi olarak altınlarını banka hesaplarına aktarabilecekleri bir sistem geliştirdiğimizi, KADSİS isimli bu sistemi 2020 Temmuz ayında uygulamaya aldığımızı, başta 3 banka ile başlayan bu sistemin Faz 1 çalışmalarının tamamlanmakta olduğunu geçtiğimiz aylarda birçok farklı mecrada duyurmuştuk.

Ekonomi 30.12.2020, 10:24
Altının Türkiye ve Dünyada önemi nedir, finanasal piyasalara etkileri nelerdir?2020 yılını tamamlarken KADSİS projesi kapsamında, 5 banka ile 37 ilde toplam 105 ADN (seçilmiş kuyumcuda)'de 5000’e yakın işlem yapıldığını ve güvenle çalışan bankalarla entegre özel yazılımımızın Faz 2 uygulamasına 2021 yılında geçeceğini gururla paylaşmak isteriz. Hedefimiz 2021 yılında tüm Türkiye’de il ve ilçelerimizde 1000’e yakın noktada halkımıza hizmet vermek, daha fazla sayıda bankanın katılımı ve yeni eklenecek avantajlarla KADSİS projesini ülkemizin ekonomisine katkıda bulunacak en önemli “tasarruf” yöntemlerinden biri haline getirmektir. Bu konuda elde edilecek başarılar, ekonominin canlanması, ithalatın azalıp ihracatın artması, cari açığın azalması, bankaların TRL kullanımının artması, merkez bankasının güçlü rezervlere sahip olması anlamına gelirken, halkımız içinde yatırımlarını güvenle saklayabilecekleri, istedikleri zaman ulaşabilecekleri, karşılığında kar payı veya faiz geliri elde edecekleri, isterlerse karşılığında kredi kullanabilecekleri, masrafsız ve güvenilir bir tasarruf saklama yöntemi olacaktır.

DİP NOT:
Değerli medya mensupları, bildiğiniz gibi İstanbul Altın Rafinerisi Türkiye’nin ilk resmi altın rafinerisi olarak kurulmasının verdiği misyon ile her zaman sektöre öncülük etmiş ve sektörün gelişip dünya liginde hakettiği yeri alması için çalışmıştır. Bu doğrultuda yaptığımız çalışmalar hızla karşılığını bulsada dünya ile kıyaslandığında çok genç olan sektörümüzde maalesef yetkili mercilerin, üniversitelerin, ilgili makamların ve özellikle medyanın elinde de yeterli kaynak bulunmadığını görmekteyiz. Bu nedenle geçtiğimiz günlerde sektörü bilgilendirmek için hazırladığımız 4. Kitabımız olan “Altının Türkiye ve Dünyada önemi, Finanasal Piyasalara Etkileri, Sektörün Gelişmesi Yönünde Fikir ve Görüşler IV” adlı yayınımızı tüm mercilere iletmeye çalıştık. Sizlere bir kez daha ekte soft kopyasını sunmaktayız. Diğer yandan medyada altın haberleri yer aldığında kullanılan görsellerin çoğunlukla yabancı görseller olduğu dikkatimizi çekmekte. Bu nedenle gerektiğinde işinize yarayabileceğini düşündüğümüz yüksek çözünürlükte bir fotoğraf arşivinide ekte değerlendirmelerinize sunmaktayız.

EKOVİTRİN HABER UYGULAMASI İÇİN TIKLAYIN (IOS)

EKOVİTRİN HABER UYGULAMASI İÇİN TIKLAYIN (ANDROID)

TWITTER’DAN BİZİ TAKİP EDİN

FACEBOOK’TAN BİZİ TAKİP EDİN

Yorumlar (0)