banner528

banner526

banner527

banner420

Fotoğraflarınızı Animeye Dönüştüren Uygulama

Gerçek dünyada çektiğiniz fotoğrafları animeden bir sahneye dönüştürebilen AnimeGAN, bazı geliştirmeler yaparak AnimeGAN V2 adlı yeni uygulamasını yayınladı. Github üzerinden ulaşılan bu uygulama, makine öğreniminin geldiği noktayı da gözler önüne seriyor.

Bilim ve Teknoloji 30.11.2021, 13:06
Fotoğraflarınızı  Animeye Dönüştüren Uygulama

2020 yılında Çinli bir araştırma ekibi, çektiğiniz fotoğrafları animeye dönüştüren bir uygulama tanıtmışlardı. AnimeGAN olarak adlandırılan uygulama özellikle Hayao Miyazaki, Makato Shinkai ve Satoshi Kon hayranları tarafından büyük ilgiyle karşılanırken sosyal medya kullanıcıları da yoğun ilgi göstermişti. Makine öğrenimine dayanan bu yapay zeka aracı, hızlı ve yüksek çözünürlüklü olmasıyla da övgü topladı.

Ancak uygulamanın geliştiricileri AnimeGAN’ın bazı sorunlarını gidermek için şimdi deAnimeGAN V2 adı altında uygulamanın gelişmiş versiyonunu kullanıcılara tanıttı. GitHub üzerinden ulaşılan uygulamada herhangi bir fotoğraf farklı tarzlarda animelere dönüştürülebiliyor. Aynı zamanda Hugging Face de uygulamanın demo versiyonunusunuyor. Ancak bu demo sitede şu an için yalnızca yüzününüzün olduğu fotoğraflar animeye dönüştürülebiliyor ve yükleme süresi de oldukça uzun sürebiliyor.

AnimeGAN ile oluşturulan sokak fotoğrafları:

animegan

Uygulamanın içinde yer alan farklı efektlerle anime görüntülerinde oynamalar yapılabiliyor.

Ünlü isimlerin de anime versiyonu oluşturuldu:

animegan

animegan

animegan

Yorumlar (0)