banner363

banner380

banner381

banner396

banner389

banner403

banner420

Elon Musk'tan Google'ın yapay zeka projesi hakkında çarpıcı uyarı

Yapay zeka günümüzde en çok konuşulan ve araştırılan konuların başında geliyor. Tüketicilerin kullandığı birçok üründe artık yapay zeka desteği de var. Mesela son yıllarda çıkan telefon modellerinde yapay zeka desteği bulunuyor. Bununla birlikte teknoloji devleri ve girişimciler yapay zeka alanında yatırımlar yapıp, projeler üretiyorlar. Tesla ve SpaceX'in sahibi Elon Musk da bu isimlerden biri. Musk, kendisini en çok endişelendiren yapay zeka projesini de açıkladı.

Bilim ve Teknoloji 29.07.2020, 13:49 29.07.2020, 13:58
2016
Elon Musk'tan Google'ın yapay zeka projesi hakkında çarpıcı uyarı
banner422

Tesla ile elektrikli otomobil üreten, SpaceX ile uzayı devletlerin tekelinden kurtaran ve Hyperloop ile toplu taşımada çığır açmayı hedefleyen Elon Musk, yapay zekâ konusunda bir kez daha uyarıda bulundu.
Yapay zekanın insanoğlunu geride bırakarak gezegenimize hakim olacağı iddiasını daha önce farklı platformlarda defalarca dile getiren Elon Musk, kendisini en çok endişelendiren yapay zeka projesini açıkladı.


Business Insider'da yer alan habere göre, Musk'ı en çok tedirgin eden yapay zeka projesi internet devi Google'ın yürüttüğü DeepMind projesi.


New York Times'a konuşan Musk söz konusu proje ile ilgili "İnşa ettikleri yapay zeka doğası gereği her kulvarda insanı geride bırakabilecek bir yapıya sahip" dedi.
DeepMind projesine ilk yatırım yapan kişilerden birisi olan Musk, daha sonra projeye verdiği desteği çekmişti.

Proje 2014 yılında 500 milyon dolar karşılığında Google tarafından satın alınmıştı.

Yorumlar (0)
banner417
banner388
11°
parçalı az bulutlu