banner526

banner527

banner403

banner420

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı'ndan flaş açıklama

Azerbaycan Dış Politika Başdanışmanı Hikmet Hacıyev, Habertürk'ten Çetiner Çetin'e yaptığı açıklamada Ermenistan'ın bir süredir görüşme halinde olduğu PKK'lı teröristleri Dağlık Karabağ bölgesine getirdiğini söyledi

Azerbaycan 28.09.2020, 14:29
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı'ndan flaş açıklama

30 yıla yakın bir süredir Ermenistan işgali altında bulunan Dağlık Karabağ'daki çatışmalar devam ediyor. Bölgedeki tansiyon artarak devam ederken Habertürk'ten Çetiner Çetin, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Cumhurbaşkanlığı Dış Politika Dairesi Başkanı Hikmet Hacıyev ile bir araya geldi.

Hacıyev gelişmelerle ilgili yaptığı açıklamada, bölgedeki çatışmaların devam ettiği ve Ermeni güçlerinin sivilleri silahlandırarak bölgeye getirdiği bilgisini paylaştı.

Hacıyev Habertürk'e yaptığı açıklamada, Ermenistan'ın istihbarat başkanı ve Ermenistan'ın Bağdat Büyükelçisi'nin yakın tarihte 3 kere Bağdat'ta terör örgütü PKK ile görüşmeler yaptığını ve PKK ile yapılan görüşmeler neticesinde ciddi sayıda PKK'lı teröristlerin Karabağ'da getirildiğini söyledi.

Dün sabah saatlerinde Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında, Ermeni güçlerin Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine ateş açması üzerine çatışmalar başlamıştı. Azerbaycan ordusu karşı saldırı başlatmış ve bazı yerleşim birimlerini işgalden kurtarmıştı. Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenistan ordusuna ait 24 tank ve zırhlı aracı, 15 OSA tipli uçaksavar sistemini ve 18 İHA'yı imha ettiğini kaydetti.

Kaynak: Habertürk

Yorumlar (0)