banner363

banner453

banner454

banner403

banner420

Ortağıyla kaçan kızı geri dönüp barışmak istedi, öfkeli baba kızını pompalı tüfekle vurdu

Denizli’nin Buldan ilçesinde yaklaşık 3 ay önce babasının ortağı ile İzmir’e kaçan kız, babasının yanına gelerek evlendiklerini açıkladığında baba Alphan Akçaöz, kızı Kadriye Esenay Akçaöz’ü pompalı tüfekle vurması neticesinde ağır yaralı olarak yoğun bakımda tedavi altına alındı. Kızını vuran baba tutuklanarak cezaevine sevk edildi.

Asayiş 09.06.2021, 12:59
Ortağıyla kaçan kızı geri dönüp barışmak istedi, öfkeli baba kızını pompalı tüfekle vurdu
banner502

Olay, Buldan ilçesi Bursa Mahallesinde meydana geldi.

Edinilen bilgilere göre; organik tarım mesleği yapan Alphan Akçaöz ile Oytun Safa Tengiz ortak iş kurdu.

Oytun Safa Tengiz'in (30) ortağı Alphan Akçaöz'ün kızı Kadriye Esenay Akçaöz'e (20) aşık oldu.

Yaklaşık 3 ay önce Oytun Safa Tengiz ile birlikte İzmir’e kaçarak evlenen Akçaöz, ardından Denizli'ye dönerek organik tarım işini yapmaya devam etti.

BARIŞMAK İSTEYEN ÇİFT TARTIŞMAYA BAŞLADI

Ailesi ile barışmak isteyen Kadriye Esenay Akçaöz, eşi Oytun Safa Tengiz ile birlikte babasının yanına gitti. Evlendiklerini açıklayan genç kız, bu durumun kabul edilmesini istedi. Baba ile evin bahçesinde konuşmaya başlayan genç kız tartışmaya başladı. Baba evlenmelerini istemeyen kızına kocasından boşanmasını istedi.

KIZ AYRILMAK İSTENEDİ BABA KIZINI VURDU

Kadriye Esenay Akçaöz, babasının isteğini redderek; “Biz birbirimizi seviyoruz, artık ayrılamayız” cevabını vermesi üzerine öfkelenen baba Akçaöz evde bulunan pompalı tüfeği alarak bahçedeki genç çifte ardı ardına ateş etti. Genç kız, vücudunun çeşitli yerlerine isabet eden saçmalarla kanlar içerisinde kaldı.

Kadriye Esenay Akçaöz'ün kocası olan Oytun Safa Tengiz ise kaçarak kendi canını kurtardı. Olayı gören çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine jandarma ekipleri gelmesiyle baba Akçagöz’ü gözaltına aldı.

Sağlık ekipleri tarafından olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından genç kız ambulansla kaldırıldığı hastanede yoğun bakımda tedavi altına alındı. Baba Akçaöz ise ifadesinin ardından sevk edildiği ali makamlarca tutuklanarak cezaevine sevk edildi. 

SADECE İKİ AY ÖNCE HABER OLMUŞTU

Babası tarafından vurulan genç kızın kaçtığı Oytun Safa Tengiz hakkında ilginç bir detay dikkat çekti. Tengiz bundan sadece iki ay önce Nisan ayında Sözcü'de "İki üniversite bitirdi, aradığı huzuru köyünde buldu" başlığıyla haber olmuştu. Habere göre 31 yaşındaki Oytun Safa Tengiz iki üniversite bitirdikten sonra üçüncü üniversiteyi yarıda bırakıp memleketi Denizli'nin Buldan ilçesine dönerek kendisini doğal yaşama adadı. Ailesini de İstanbul'da bırakan Tengiz, "İnsanlardan sıkıldım. Toprakla ve hayvanlarla uğraşmak bana huzur veriyor" dedi.

Oytun Safa Tengiz. “HAYVANLARLA UĞRAŞMAK BANA HUZUR VERİYOR”

Haberde şu ifadeler dikkat çekiyor:

Köyde daha mutlu bir hayat yaşadığını aktaran Tengiz, “Burada günlerim daha eğlenceli geçiyor. Toprakla ve hayvanlarla uğraşmak bana huzur veriyor. Ortağım Abdullah Kızıltepe ile beraber tarlamızı işliyoruz, çeşit çeşit ürün yetiştiriyoruz. Organik tarım işine da başladık. Burada yetiştirdiğimiz doğal ürünleri Buldan’da satıyoruz. Çevre ilçelerden ve Denizli merkezden de müşterilerimiz var. Hayvancılık konusunda da kendimizi geliştiriyoruz. Küçük ve büyükbaş hayvan sayımız artıyor. Onlarla ilgilenmek bizi mutlu ediyor” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)