banner363

banner453

banner454

banner420

ARHAVİ’DE GAZETECİDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Arhavi’li Gazeteci Gökhan Numanoğlu hasar tespiti sonrası kendine ödenen parayı Manavgat’ta yanan bölgelere fidan dikilmesi için bağışlaması her kesimden takdir topladı.

ARTVİN 02.08.2021, 09:51 02.08.2021, 15:19
ARHAVİ’DE GAZETECİDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Hayati Akbaş

ARTVİN

Arhavi’de son yağan aşırı yağmurlar sonrası Kaprise deresinin taşarak Boğaziçi mahallesini sular altında bırakmış ve birçok ev ve bine da hasar meydana getirmişti.

Arhavi’li Gazeteci Gökhan Numanoğlu ’da bu sel baskınından dolayı hasar tespiti başvurusunda bulunmuş ve bundan dolayı kendisine hasar ödemesi yapılmıştı. Gökhan Numanoğlu daha sonra ailesi ile bir araya gelerek kendisine yapılan ödemeyi bağışlama kararı almışlardı.

Gökhan Numanoğlu Manavgat’ta meydana gelen orman yangınında ciddi hasar meydana gelen bölgelerin fidanlımasın da kullanılmak üzere ilgili kuruma bu bağışlama kararı aldı.

Numanoğlu “Özellikle Akdeniz ve Ege bölgelerinde meydana gelen yangınlar Ülkemiz insanları gibi beni ve ailemi de çok üzdü. Orada canlar ve ormanda yaşayan canlıların hayatlarını kaybetmesi bizleri çok üzdü ve bizde böyle bir karar verdik. Evimizde oluşan hasarı biz bir şekille gideririz ama aradaki hasarı gidermek biraz zor olacağından bizimde hasarı gidermede bir katkımız olsun istedik. Gönlümüz rahat” açıklaması yaptı.

Gökhan Numanoğlu Arhavi Ziraat Bankası üzerinden kendisine gönderilen hasar parasını ilgili kuruma gönderdi.

VALİ VE DEFTERDAN TEŞEKKÜR.

Haberin duyulması ardından Gökhan Numanoğlu’nu telefonla arayan Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Numanoğlu’nu örnek davranışı için tebrik ederek, ümit ederim ki bu olay diğer duyarlı vatandaşlarımız için örnek olur ve devamı gelir” dedi.

Artvin Defterdarı Mustafa Yılmaz Şimşek’te Numanoğlu’nu da arayarak örnek davranışı için teşekkür etti.

Yorumlar (0)