İAÜ İLE İSTANBUL MEM ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

İstanbul Aydın Üniversitesi ile İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında ölçme ve değerlendirme alanında işbirliği protokolü imzalandı.

Aralık 2020 07.12.2020, 12:42
İAÜ İLE İSTANBUL MEM ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

İ stanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) Ölçme ve Değerlendirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÖDUAM) ile İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü (MEM) İstanbul Ölçme ve Değerlendirme Merkezi arasında, ‘Ulusal ve Uluslararası Ölçekte Eğitimde Ölçme Değerlendirme Faaliyetlerinin Uygulanması ve Geliştirilmesi’ kapsamında işbirliği protokolü imzalandı.

İmza törenine üniversiteyi temsilen Rektör Prof. Dr. Yadigâr İzmirli, İAÜ ÖDAUM’u temsilen Müdür Prof. Dr. R. Nükhet Çıkrıkçı, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü temsilen İstanbul İl Mili Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ile MEB İstanbul Ölçme ve Değerlendirme Merkezi’nden yönetici ve yardımcı düzeyinde temsilciler katıldı.

İmza törenine İAÜ’yü temsilen Rektör Prof. Dr. Yadigâr İzmirli, İAÜ ÖDAUM’u temsilen Müdür Prof. Dr. R. Nükhet Çıkrıkçı, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü temsilen İstanbul İl Mili Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ile MEB İstanbul Ölçme ve Değerlendirme Merkezi’nden yönetici ve yardımcı düzeyinde temsilciler katıldı.

ÖNEMLİ KATKI SAĞLAYACAK

Protokol hakkında değerlendirmelerde bulunan İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yadigâr İzmirli, İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ile ölçme ve değerlendirme kalitesinin artırılması alanında ortak çalışmalar yürüteceklerini söyledi.

Prof. Dr. İzmirli, protokolün her iki kuruma da hayırlı olmasını diledi. Sözkonusu protokol ile taraflar, ulusal ve uluslararası ölçekte araştırma projeleri, eğitim ve seminer çalışmaları hazırlama, koordine etme ve yürütme faaliyetleri gerçekleştirecek.

Protokolün konuyla ilgili bilimsel çalışmalara ve eğitimle ilgili uygulamalara önemli katkılar getirmesi bekleniyor.

Yorumlar (0)