banner363

banner380

banner453

banner454

banner403

banner420

06.02.2012, 19:28 854

AMERİKA’DAN ÇİN’E EKOVİTRİN

Ekovitrin Dergisi, 12 yıl önce meslekleri sadece gazeteci olan beş arkadaş tarafından kuruldu. “Bu ülkede hiç mi güzel şeyler olmuyor?” diyerek 2000 yılında yayın hayatına başladık. İlkemiz o gün ne ise bugün de aynıdır. “Pozitif” yayıncılık yapmak, moral değerleri yükseltmek bizim ana ilkemizdir. Yatırıma, üretime ve emeğe saygı duyuyoruz. Bu ülkede taş üstüne taş koyan yatırımcıyı destekliyoruz, dürüst işadamına, yöneticiye, bürokrata, siyaset ve devlet adamına saygı duyuyoruz. Kısaca insan (!) olanın önünde saygıyla eğiliyoruz.
Sahibi olduğumuz medya organlarını hiçbir zaman bir güç, bir silah olarak düşünmedik. Ekovitrin, ülkemizin kalkınması, milletimizin refahı için çalışan yatırımcılarımızın, girişimcilerimizin ve işletmelerimizin hep  yanındaydı ve onların sesi olmaya gayret gösterdi.

Bizim arkamızda bir sermaye gücü, bir devlet gücü yok. Tırnaklarımızla kazıyarak, kendi emeğimizle çalışıp-çabalayarak EKOVİTRİN’i arkadaşlarımızla birlikte bir MARKA haline getirmeye gayret ettik. Çok sayıda işletme ile birlikte çalışmalarımız oldu, ortaklıklar kurduk. Ancak Allah’tan başkasına güvenip, sırtımızı yasladığımız hiçbir yer de olmadı… Bugün de aynı inançla yolumuza devam ediyoruz. Ekovitrin Medya Grubu, kendi öz sermayesi ve mesleğine aşık insanların kendi emekleriyle 12 yılını geride bıraktı. Bu 12 yılsonunda Ekovitrin Medya Grubu’nun kurucu ve sahipleri, büyük sermayeler kazanmadı ancak, itibarlı birer girişimci olarak toplumda yerlerini aldılar. Bu bizim için en büyük gurur kaynağıdır. Başta Türk Cumhuriyetleri olmak üzere,  Avrupa ülkelerinde, Balkanlar’da ve ülkemizin genelinde EKOVİTRİN bilinen bir MARKA’dır. Ekovitrin, 13 ülkede temsilcisi olan Türkiye’nin tek uluslararası aylık ekonomi haber dergisidir.

“Çin Temsilcisi” olarak Ekovitrin Ailesi’ne katılan S. Can Yolaç ile birlikte Amerika’dan, Çin’e uzanan, 4 kıta 13 ülkede yerimizi aldık. Hedefimiz dünyanın dört bir yanında yaşayan kardeşlerimizle, ülkemiz arasında bir köprü kurmaktır.

YILIN STARLARI ANKETİ 2011
Bu yıl Şubat sayımızla birlikte başlattığımız 11’nci geleneksel “YILIN STARLARI ANKETİ” ve ardından gerçekleştirilen ödül törenleri, dış dünyadaki Türk iş insanı, girişimcisi ve yöneticilerimizle,  yurt içindeki meslektaşları arasında kurulan köprünün en güçlü ayaklarını oluşturmaktadır. Anketin kuralları gereği, her kategoride üç aday gösteriliyor. İş dünyasından sektörlere, siyasetten bürokrasiye, sivil toplum kuruluşlarından yerel yönetimlere kadar çeşitli kategorilerde adaylar, jüri tarafından belirleniyor. Her kategoride üç aday yer alıyor ve bu adaylar yaklaşık üç ay süren bir oylamaya katılıyor. Şubat sayımızla birlikte eş zamanlı olarak www.ekovitrin.com haber sitemizde de adayları tek tek tanıtıyoruz ve yayınladığımız anket formu ile birlikte “Büyük Yarış” başlıyor. Okuyucularımız Ekovitrin’de ve www.ekovitrin.com sitemizde üç ay süreyle yayınlanacak olan formda yer alan adaylara oy vererek ankete katılacaklar. Ekovitrin “YILIN STARLARI ANKETİ” ülkemizin en geniş katılımlı kamuoyu araştırması özelliğini taşıyor. Geçtiğimiz yıl 235 bin oy kullanılarak, Yılın Starları belirlenmişti. Şubat, Mart ve Nisan ayı süresince devam edecek olan anketin sonucunda birinci gelen adaylar Ekovitrin Mayıs sayısında kapaktan ilan edilecek. Uzun bir maratonun sonunda ipi göğüsleyen YILIN STARLARI bir değişiklik olmazsa Haziran ayının ilk haftasında İstanbul’da düzenlenecek muhteşem bir törenle ödüllerini alacaklar.

Yılın Starları -2011 Anketi’nin başarılı geçmesini arzu ederken, her biri birbirinden değerli adaylara da başarılar diliyorum.

BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ
Şubat sayımızın kapak konusu yaptığımız Eray Kapıcıoğlu, ülkemizin en cesur girişimcileri arasında yer alıyor. Dünyagöz Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Eray Kapıcıoğlu, öyle bir vizyona sahip ki; 15 yıl önce yola çıkarken bugünleri görmüş.  1996 yılında İstanbul Levent’te 8,5 milyon dolar yatırımla Türkiye’nin ilk göz branş hastanesini açıyor. Adı:  Dünyagöz… Kurduğu hastanenin adına  “Türkiyegöz” de diyebilirdi. Ancak, Eray Bey’in hedefi Türkiye ile sınırlı olmadığı için isabetli bir karar vermiş. Bugün Dünyagöz Grubu, 450 milyon dolar yatırımla yurt içi ve yurt dışında şimdilik 16, bu yılın sonunda ise 24 merkezde hizmet verecek olan dünyanın en büyük göz branşı hastaneler zinciri konumunda. Eray Kapıcıoğlu’nu ve ekibini Türkiye’den bir “Dünya Markası” çıkardıkları için yürekten kutluyorum.

Gelecek ay yine dopdolu bir Ekovitrin’de buluşmak dileğiyle sağlık, mutluluk ve bol kazançlar diliyorum.

Saygılarımla…


Yorumlar (0)