BİST
95953
ALTIN
238.430
DOLAR
5.8268
STERLİN
7.5405
EURO
6.5545
"YASTIK ALTINDAKİ 12.8 TON ALTINI EKONOMİYE KAZANDIRDIK"

Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan: Altına Altın Katılma Hesabı, Çeyrek Altın Hesabı, Altın Veren ATM gibi ürünleriyle Türkiye’de bankacılık sektöründe ilklere imza atan Kuveyt Türk, bugüne kadar yastık altındaki 12.8 tona yakın altını ekonomiye kazandırdı.

Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, “Kuveyt Türk olarak kurulduğumuz günden bu yana katılım bankacılığı ilkelerinden, hizmet kalitemizden ve sağlam bankacılık anlayışımızdan ödün vermeden, sunduğumuz hizmetlerin kapsamını sürekli genişleterek çeşitlendiriyoruz. Bir yandan fiziksel şube ağımızı genişletirken diğer yandan dijital bankacılık hizmetlerimizi çeşitlendiriyoruz. ‘Senin Bankan Dijital Bankacılık’ platformumuzla dijital katılım bankacılığında öncü olduğumuz gibi, bir ATM kadar pratik ve bir şube kadar zengin olan XTM konseptimizle müşterilerimize müşteri temsilcisiyle görüntülü konuşarak bankacılık işlemlerini kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirme imkânı sunuyoruz. Operasyonel mükemmelleşme, dijitalleşme, otomatize edilmiş süreçler ve karar destek sistemleriyle verimlilik odağımızı artırıyoruz” dedi.

“EKONOMİYE YASTIK ALTINDAN 12.8 TON ALTIN KAZANDIRDIK”

Genel Müdür Ufuk Uyan, “Kuveyt Türk olarak toplumun değişen fi nansal ihtiyaçlarına yönelik çözümler, müşteri deneyimini mükemmelleştiren inovatif ürün ve hizmetler geliştiriyoruz. Altın Günleri, Altına Altın Katılma Hesabı, Çeyrek Altın Hesabı, Altın Veren ATM gibi ürünlerimizle Türkiye’de bankacılık sektöründe ilklere imza atarak bugüne kadar yastık altından ekonomiye 12.8 tona yakın altın kazandırdık. Türkiye’de ilk kez altın veren ATM’yi biz sunduk, şimdi de Altın EFT’yi hayata geçirmek için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Yılsonunda devreye almayı planladığımız bu sistemle altının elektronik transferine imkân sağlayacağız” diye konuştu.

"EKONOMİYE KATMA DEĞER SAĞLIYORUZ"

Kuveyt Türk’ün büyüme anlamında iyi bir ivme kazandığını kaydeden Ufuk Uyan, “Faaliyetleri çeyrek asrı aşan bankamız, tüm faaliyetlerinde ülke ekonomimize, müşterilerimize ve çalışanlarımıza katma değer sağlamayı hedefl iyor. Her dönem olduğu gibi bu dönem de başarılı sonuçlar elde eden bankamız, katılım bankacılığı sektöründeki öncü konumunu pekiştiriyor, bankacılık sektöründeki konumunu ise güçlendirmeye devam ediyor” ifadelerini kullandı.

2017’NIN ÜÇÜNCÜ ÇEYREĞINDE BANKACILIK SEKTÖRÜNDE YENILIKLERE IMZA ATTI 555 MILYON TL NET KÂR

Türkiye’nin öncü katılım bankası Kuveyt Türk istikrarlı büyümesini sürdürüyor. Bankanın 2017’nin üçüncü çeyreğindeki net kârı, 2016’nın aynı dönemine göre yüzde 26 oranında artarak 555 Milyon TL olarak gerçekleşti. Kuveyt Türk’ün toplam aktifleri 54,6 milyar TL’ye öz varlıkları ise 4,5 milyar TL’ye yükseldi. 

Kuveyt Türk Katılım Bankası, 2017’nin üçüncü çeyreğinde de kârlılığını artırarak büyümesine devam etti. 2017 yılının üçüncü çeyreğine ilişkin finansal sonuçlarını açıklayan banka, net kârını bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 26 artırarak 555 milyon TL net kâra ulaştı. Geliştirdiği inovatif ürün ve hizmetlerle sektöre ilkleri sunan Kuveyt Türk’ün yılın üçüncü çeyreğinde topladığı fon büyüklüğü, 2016 yılsonuna göre yüzde 19,2 artışla 38 milyar TL olarak gerçekleşti. Bankanın kullandırdığı fon büyüklüğü ise yüzde 23,1 artışla 36,9 milyar TL’ye ulaştı. Kuveyt Türk’ün toplam aktifleri 54,6 milyar TL, öz varlıkları ise 4,5 milyar TL oldu.

BANKACILIK SEKTÖRÜNDE YENILIKLERE IMZA ATTI

Kuveyt Türk Katılım Bankası, kurulduğu 1989 yılından bu yana faizsiz bankacılık sisteminde özenliliği, yatırım alanlarındaki araştırmacılığı, tasarruf sahiplerine ve iş adamlarına çağdaş, istikrarlı, güvenilir, kaliteli ve süratli hizmet sunmayı önceleyen, sürekli eğitim ve gelişimi kendisine ilke edinen bir kurum. Yurt içinde ve yurtdışındaki şubeleri ve muhabir bankaları vasıtasıyla, her türlü çağdaş teknolojik imkânları kullanarak, tasarruf sahiplerinin ve yatırımcılarının kaliteli hizmete hızlı şekilde ulaşmasını sağlıyor. Bugün itibariyle Türkiye genelinde 392 şubesiyle hizmet veren Kuveyt Türk Katılım Bankası, yurtdışında ise Bahreyn şubesiyle ve Almanya’daki banka iştirakiyle faaliyetlerini tüm hızıyla sürdürüyor.

KUVEYT TÜRK GENEL MÜDÜRÜ UFUK UYAN: “SÖYLEMLE OLMAZ, EYLEM GEREKİYOR"

Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, katılım bankalarının 2025 yılı stratejisinde yüzde 15 pazar büyüklüğüne ulaşmasının hedeflendiğini belirterek, “Bu hedefe ulaşmak söylemle olmaz, eylem de gerekiyor. Katılım bankaları büyük projelerde, özellikle kamu projelerinde yer almak istiyor” diyor.

Katılım bankalarının 2025 yılı stratejik hedefi, bankacılık sektöründeki pazar paylarını yüzde 15’e çıkarmak. Ekovitrin’e konuşan Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, katılım bankalarının bu hedefe ulaşabilmesinin söylemle değil eylemle gerçekleşeceğini vurguluyor. Uyan, katılım bankalarının bugün büyük projelerde rol alacak güce ulaştıklarını belirterek, “Özellikle kamu projelerinde rol almak istiyoruz, bu konuda teşebbüslerimiz var” diyor. Uyan, katılım bankalarının yüzde 15’lik hedefi yakalayabilmesi için sermaye artırmaları gerektiğine de dikkat çekiyor. Uyan, “Ben oranlara fazlaca takılmıyorum, bu yolda ilerlememiz daha önemli” şeklinde konuşuyor.

"2017 İYİ GEÇTİ, 2018’DE BÜYÜMEYİ SÜRDÜRÜRÜZ”

2017’nin katılım bankacılığı açısından ciddi bir büyüme gösterdikleri bir yıl olduğunu sözlerine ekleyen Ufuk Uyan, “Bu büyümede özellikle Kredi Garanti Fonu ile KOBİ’lere sağlanan fi nansman etkili oldu. Katılım bankaları da bu imkanları büyük ölçüde değerlendirdiler ve bu sebeple ciddi bir büyüme sağladılar. Her bir katılım bankası özeline baktığımızda 2017, hem fon kullandırmada, hem de fon toplamada yüzde 20’nin üzerinde büyüme elde edilen bir yıl oldu” diyor. Ufuk Uyan, Kuveyt Türk’ün ise 2017 yılında fon kullandırma ve fon toplamada yüzde 30’luk bir büyümeyi yakaladığını ifade ediyor. Kuveyt Türk olarak yurt genelinde 400 şubeye yaklaştıklarını kaydeden Ufuk Uyan, Kuveyt Türk’ün yüzde 100 iştirakiyle Almanya’da kurulan KT Bank AG’nin, şube sayısının ise yeni açılan Köln şubesiyle birlikte 4’e yükseldiğini söylüyor.
 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.