banner181

banner213
banner210

Moda öğrencilerinden Kentin İzleri Defilesi

31 Mayıs 2017 Çarşamba 15:31
Bu haber 862 kez okundu

İstanbul Aydın Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü son sınıf öğrencileri, kent, kentlilik, kent estetiği, kent mimarisi ve peyzajı konularını içeren giysi tasarımlarını ‘Kent İzleri’ adlı defilede sundu.

Moda öğrencilerinden Kentin İzleri Defilesi
 İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü son sınıf öğrencilerinin hazırladığı ‘Kent İzleri’ adlı yıl sonu koleksiyonunu içeren defile, Grand Pera Emek Sahnesi’nde sergilendi. Etkinliğe Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, İAÜ Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın, İAÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. M. Reşat Başar’ın yanı sıra, öğretim görevlileri, koleksiyonu hazırlayan öğrenciler ve ailelerinin de içinde olduğu 600’ü aşkın konuk katılım gösterdi. Defilenin açılışında konuşan İAÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. M. Reşat Başar, etkinliğe katkı sunan öğrenci ve öğretim görevlilerinin yanı sıra; Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’a, Beyoğlu Belediyesi Başkan Yardımcısı Yasin Balcı’ya, Beyoğlu Belediyesi Kültür Müdürü Deniz Doğan’a ve Grand Pera Kurumsal Organizasyon ve Etkinlik Yöneticisi Ahu Kulaç’a desteklerinden dolayı teşekkür etti. Prof. Başar, 2007’de kurulan fakültenin altı lisans, üç lisansüstü programıyla bine yakın öğrencisiyle kurulduğu günün heyecanını hiç yitirmeden Türkiye’nin tasarımcılarını yetiştirmeye devam ettiğini vurgularken; üniversitenin görünen yüzü olarak nitelendirdiği İAÜ Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin yıl boyunca gerçekleştirdikleri çalışmalarla ortak bir beğeni, ortak bir estetik çizgi yakalamaya çalıştıklarının altını çizdi: “Öğrencilerimiz, Türkiye’nin en büyük vakıf üniversitesi olan üniversitemizin en seçkin, en özel öğrencileri. Onlara aynı derede iki kere yüzülemeyeceğini öğretiyoruz. Onlara henüz başında oldukları meslek yaşamları boyunca asla duramayacaklarını, durmaları halinde bisikletten düşer gibi yerle bir olacaklarını anlatmaya çalışıyoruz. Hocaları olarak, bıkmadan, yorulmadan ve hiç durmadan çalışarak, örnek olmaya çabalıyoruz. Ve onlardan yenilikçi olmalarını, inovatif düşünmelerini bekliyoruz” dedi. Prof. Başar, İAÜ Güzel Sanatlar Fakültesi’nin Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü, Grafik Tasarım, Çizgi Film ve Animasyon, Sanat Yönetimi, Drama ve Oyunculuk, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü ile Moda Tasarımı, Takı Tasarımı, Ayakkabı Tasarımı programlarının Beyoğlu Belediyesi ile her türlü iş birliği ve güç birliğine hazır olduğunu söyledi.

KENTİN İZLERİ’NİN MODAYA YANSIMASI

Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü son sınıf öğrencilerinin hazırladığı ‘Kent İzleri’ koleksiyonunda 76 seçkin çalışma sunuldu. Öğrencilerin öğrenim hayatları boyunca farklı yıllarda ve farklı derslerde hazırladıkları koleksiyon, öğrencilerin kent, kentlilik, kent estetiği, kent mimarisi ve peyzajı konularını içeren bir tema çerçevesindeki giysi tasarımları üzerinden kurgulandı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder