banner181

banner213
banner210

Buka Sofa Greenery yeşili ile baharı evlere taşıyor

31 Mayıs 2017 Çarşamba 13:59
Bu haber 203 kez okundu

Yeni başlangıçları simgeleyen Greenery yeşili, Pantone tarafından bu yılın rengi seçildi.

Buka Sofa Greenery yeşili ile baharı evlere taşıyor
 Yeni başlangıçları simgeleyen Greenery yeşili, Pantone tarafından bu yılın rengi seçildi. Sarı ve yeşilin karışımı taze bir renk olarak tanımlanan bu rengi modadan dekorasyona kadar her yerde göreceğiz. Yenilenme ve tazelenmeyi simgeleyen Greenery rengini dekorasyonda kullanarak hem ruhunuza hem de evinize canlılık katabilirsiniz.
Bahar aylarının gelmesiyle birlikte baharın enerjisini ve tazeliğini evlerine yansıtmak isteyenler bu senenin rengi Greenery tonlarıyla evlerini yeniliyor. Sakinleştirici ve dinlendirici bir etkisi bulunan yeşil renk tonları kullanıldıkları mekânlarda içsel dinginlik ve tazelik hissi yaratıyor. Doğayla birlikte yeni başlangıçları da temsil eden Greenery yeşili yaşam alanlarına doğal ve ferah bir tarz kazandırmak isteyenler için biçilmiş kaftan. Logosu ve kurumsal rengi yeşil olan Buka Sofa, bahar aylarında yenilenme ve tazelenmeyi simgeleyen Greenery modasında uygun önerilerde bulunuyor. Buka Sofa Tasarım ve Proje Müdürü Hans Stöger; “Bu sene, yeşilin birbirinden farklı tonları birçok alanda karşımıza çıkıyor. Tek bir yeşil rengi kullanmak yerine farklı yeşil tonlarını bir arada kullanmak mekanlara derinlik katıyor. Örneğin; çimen yeşili ve zümrüt yeşili birlikte çok uyumlu bir dekorasyon yaratabilir. Oturma odası, yatak odası, mutfak gibi kullanım yerine göre yeşil renkle birlikte altın varak, ceviz ve kestane renkleri kullanılarak güzel bir uyum yakalanabilir. Yine yazlıklar için yeşil-beyaz renklerin tercih edilmesi daha ferah mekanlar yaratılmasına yardımcı olur” dedi.

MEKANLARDA GÜVEN DUYGUSU
Heyecan duygusunu azaltan yeşil renk bu yıl mekanlarında huzuru bulmak isteyenlerin tercihi olacak. Fiziksel ve zihinsel olarak rahatlatıcı etkisi olan yeşil renk ve tonları, dekorasyon için iç mekanlarda kullanıldığında iyileştirici bir his yaratıyor. Kişiler düşünebilmek için zihinsel ve duygusal olarak uygun ortamlar arar. Bu nedenle yeşil ve tonları yatak odaları için uygun bir renk olarak kabul edilir.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder