banner181

CHP'li milletvekilleri işten çıkarılan tekstil işçilerine destek verdi

16 Mart 2012 Cuma 13:39
Bu haber 547 kez okundu

Bağcılar'da, bir tekstil fabrikasının yönetimi tarafından işten çıkarılan işçiler eylem yaptı. Eyleme katılan Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) milletvekilleri Süleyman Çelebi ve Umut Oran işçilere destek verdi. Mahmutbey Sanayi Mahallesinde...

CHP'li milletvekilleri işten çıkarılan tekstil işçilerine destek verdi
Bağcılar'da, bir tekstil fabrikasının yönetimi tarafından işten çıkarılan işçiler eylem yaptı. Eyleme katılan Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) milletvekilleri Süleyman Çelebi ve Umut Oran işçilere destek verdi.

Mahmutbey Sanayi Mahallesinde bulunan HEY Tekstil işçileri, 9 Şubat tarihinde işten çıkarıldı. Yaklaşık 420 işçinin özlük ve tazminat hakları için başlattıkları eyleme, CHP’li milletvekilleri de destek verdi. İşçilerin eylem yaptığı firmanın önüne gelen milletvekilleri Süleyman Çelebi ve Umut Oran, eylemde işçilerle birlikte yürüdü.

Aylardır maaş alamadıklarını ve zor durumda kaldıklarını ileri süren işçiler, TBMM Üstün Hizmet Ödülü alan patronları Aynur ve Süreyya Bektaş’a tepki gösterdi. İşten çıkarılmalarına rağmen, özlük ve tazminat haklarını alamadıklarını söyleyen işçilere, Çelebi ve Oran konunun takipçisi olacakları yönünde söz verdi.

HEY Tekstil işçilerinin, dünyanın ünlü markalarına ürün yaptıklarını ifade eden Çelebi, “Dünyanın en iyi markaları sizin üretiminizin sonucu karlarını büyüttüler ama esas onu üretenler bedel ödüyor. Böyle bir bedel yok. Biz sadece diyalog kurarak bir sonuç alamayız. Uluslararası bir girişim başlatmak lazım. Ben dâhil olmak üzere bu konuda, bu markalar üzerindeki baskımızı sonuna kadar kullanacağız. Uluslararası şirketlerle ilgili gerekli girişimlerde bulunacağız. Derdimiz yok etmek, yıkmak değil. Hakkımızı almak için diyalog konularını zorlayacağız ama diyalog monolog olursa gerekeni yapacağız. Biz sizinle dayanışma içinde olacağız.“ dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder