banner181

Telefon yöntemi ile ikinci defa dolandırıldı

16 Mart 2012 Cuma 13:38
Bu haber 2241 kez okundu

Kocaeli'nde daha önce telefon dolandırıcılarına 154 bin lira kaptıran ancak bunun 40 bin lirasını kurtarabilen bir kişi, aynı yöntemle bu sefer 75 bin lirasını kaptırdı. Banka görevlisinin durumu fark etmesi üzerine harekete geçen emniyet...

Telefon yöntemi ile ikinci defa dolandırıldı
Kocaeli'nde daha önce telefon dolandırıcılarına 154 bin lira kaptıran ancak bunun 40 bin lirasını kurtarabilen bir kişi, aynı yöntemle bu sefer 75 bin lirasını kaptırdı. Banka görevlisinin durumu fark etmesi üzerine harekete geçen emniyet güçleri iki dolandırıcıyı gözaltına alındı. Zanlılar adliyeye sevk edildi.

    İddialara göre Mehmetn Şirin A. (29) ile amcasının oğlu Adil A.(27), yaklaşık 1.5 ay önce 154 bin TL dolandırılan Y.A. ve eşini aradı. Telekonferans yöntemiyle iki şahsı da aynı anda arayan dolandırıcılar, Y.A.’ya banka hesabın 'PKK tarafından kullanılmış' olduğunu söyledi. Ayrıca Y.A.’nın eşini arayan dolandırıcılar, kadını tehdit ederek eşine, 'elim kelepçeli acilen sana verilen hesaba para yatır' dedirtti. Y.A., karısının sözleri üzerine hemen bankaya koştu. İzmit kent merkezinde bulunan bir bankaya giden Y.A. verilen hesap numarasına para yatırmak istedi. Söz konusu hesabın güvenli olmadığını belirten banka görevlisini dinlemeyen Y.A., paranın yatırılmasını aksi takdirde mahkemeye dava açacağını dile getirdi.

    Bunun üzerine işlemleri yaparak Y.A.’yı oyalayan banka görevlisi, konuyu polise haber verdi. Paranın yatırılmasından sonra bankaya gelen emniyet ekipleri, hesabı bloke ettirdi. Y.A.'dan bilgi alan ekipler, İstanbul emniyeti ile irtibata geçti. Dolandırılan Y.A., kendini arayan şahıslara parayı bankaya yatırdığını söyledi. Bankaya giden Mehmet Şirin A. ve Adil A., emniyetin yaptığı operasyonla gözaltına alındı. Emniyette ifadeleri alınan zanlılar adliyeye sevk edildi.

    Öte yandan iki dolandırıcının M.S. adlı bir başka şahıstan da aynı yöntemle 65 bin lira istediği belirlendi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder