banner181

Dursunbey'de Çanakkale Şehitleri oratoryosu

16 Mart 2012 Cuma 13:25
Bu haber 376 kez okundu

Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde öğretmen ve öğrencilerden oluşan Cumhuriyet Öğretmenleri Korosu, "Çanakkale Şehitleri" oratoryosu ve "Çanakkale Ağıdı" adlı senfonik şiiri seslendirdi. Dursunbey Çok Programlı Lisesi Müzik öğretmeni...

Dursunbey'de Çanakkale Şehitleri oratoryosu
Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde öğretmen ve öğrencilerden oluşan Cumhuriyet Öğretmenleri Korosu, "Çanakkale Şehitleri" oratoryosu ve "Çanakkale Ağıdı" adlı senfonik şiiri seslendirdi. Dursunbey Çok Programlı Lisesi Müzik öğretmeni Mesut Arıkan tarafından kurulan ve daha önce Ankara’da yapılan polifonik ses yarışmasında uyum ödülü alan koroyu Dursunbey Kaymakamı Ahmet Süheyl Üçer, Belediye Başkan Vekili Atıf Kürşat Tavşanlı, İlçe Emniyet Müdürü Naki Ateş, Garnizon Komutanı Mustafa Ünsal ve Sağlık Grup Başkanı Hakkı Özçoban da dinledi.

Dursunbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün evsahipliği yaptığı programda misafirleri, Milli Eğitim Müdürü Yüksel Demir karşıladı. Oratoryoyu, şef Mesut Arıkan Yönetti. Çeşitli okullardan öğretmenlerin yanısıra Dursunbeyli öğrencilerin de bulunduğu koro, büyük beğeni topladı. Programın ikinci bölümünde okunan senfonik şiirle şehitleri yâd edildi. Program, Çanakkale türküleriyle sona erdi. Kaymakam Üçer, sahneye çıkarak koroyu kutladı. Daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan takdir belgelerini, koro üyelerine verdi ve kaymakamlık olarak ayrıca ödüllendireceklerini belirtti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder