banner181
banner210

Yazar Vakkasoğlu, Antalyalılara Çanakkale ruhunu anlattı

16 Mart 2012 Cuma 13:16
Bu haber 389 kez okundu

Antalya Kepez Belediyesi tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 97. yıl dönümü kapsamında düzenlenen konferansa konuşmacı olarak katılan eğitimci yazar Vehbi Vakkasoğlu, Çanakkale Savaşı’nın ayrıntılarını anlattı.Erdem Bayazıt...

Yazar Vakkasoğlu, Antalyalılara Çanakkale ruhunu anlattı
Antalya Kepez Belediyesi tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 97. yıl dönümü kapsamında düzenlenen konferansa konuşmacı olarak katılan eğitimci yazar Vehbi Vakkasoğlu, Çanakkale Savaşı’nın ayrıntılarını anlattı.

Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde düzenlenen 'Bir Destandır Çanakkale' konferansta savaşın bilinmeyen ayrıntılarını anlatan Çanakkale üzerine 4 ayrı kitap yazan Vakkasoğlu, "Çanakkale gibi bir hadise için ne kadar kitap yazılırsa yazılsın, ne kadar faaliyet yapılırsa yapılsın elbette ki az gelir." diyerek sözlerine başladı.

Çanakkale’yi çevreleyen düşman güçleri karşısında, son derece zayıf durumda olan Osmanlı’nın inanç içinde hareket ettiğini dile getiren Vakkasoğlu, büyük zorluklarla denize mayın döşeyen Nusret mayın gemisinin savaşın seyrini değiştirdiğini söyledi. Koca Seyid'in 275 kiloluk mermiyi sırtlayarak nasıl topa yerleştirdiğini ve üçüncü denemesinde Fransızlar'ın ünlü Ocean zırhlı savaş gemisini nasıl vurduğunu ayrıntılı şekilde anlatan Vakkasoğlu, Çanakkale Savaşı'nı maddi anlamda büyük zayıflık içinde olan Osmanlı’nın manevi inançla kazandığını da vurguladı.

Yaklaşık 500 kişinin üzerinde bir katılımla gerçekleştirilen konferans sonrası Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Vehbi Vakkasoğlu’na çiçek takdim etti. Konferansa Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya İl Müftüsü Ahmet Çelik, Kepez İlçe Müftüsü Kemal Uçkun, Ak Parti Antalya İl Başkanı Mustafa Köse, Kepez Muhtarlar Dernek Başkanı Feyzullah Büyükkeleş ve bazı mahalle muhtarlarıyla birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder