banner181

Erbaa'da lokantalar denetlendi

16 Mart 2012 Cuma 12:54
Bu haber 887 kez okundu

Erbaa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, ilçede bulunan lokantaların mutfak ve imalathanelerini denetleyerek, hijyen kurallarına uygun olup olmadığını kontrol etti.        Tokat’ın Erbaa ilçesinde zabıta...

Erbaa'da lokantalar denetlendi
Erbaa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, ilçede bulunan lokantaların mutfak ve imalathanelerini denetleyerek, hijyen kurallarına uygun olup olmadığını kontrol etti.

        Tokat’ın Erbaa ilçesinde zabıta ekipleri lokanta ve imalathanelerde hijyen denetimine çıktı. Zabıta ekipleri ile birlikte denetimine katılan Erbaa Zabıta Müdürü Ümit Cangür, kontroller sırasında lokanta çalışanlarını hijyen konusunda uyararak, dolaplarda tencere içerisinde ve üzeri açık gıdaların mutlaka üzerlerinin kapatılmasını istedi. Cangür, tencerede bulunan bayat eti de çöpe döktürdü.

        Denetimi gerçekleştiren zabıta ekipleri ise lokanta çalışanlarını hijyen konusunda daha duyarlı olmaları için uyardı. Erbaa Zabıta Müdürü Ümit Cangür, denetimler sonrası yaptığı açıklamada, Erbaa halkının sağlığının kendileri için her şeyden önce geldiğini, bu kapsamda bu tür denetimleri yaptıklarını belirtti. Cangür, "Halkımızın sağlığı bizim için en önemli önceliğimizdir. Bugün de denetim sıramızı, ilçede bulunan lokantalara ayırdık ve tamamını denetledik. Denetimlerde, lokantalarımızı, hijyen ve temizlik açısından hepsini eksiksiz olarak gezdik, bu da bizi son derece mutlu etti, bizim istediğimiz de zaten bu." dedi.

        Kanunlar çerçevesinde, kurallara uymayan işletmelere cezai işlem uygulayacaklarını ifade eden Cangür, "Bizim lokantacı esnafımızdan isteğimiz, halkımızın içine sinerek rahatça yemeklerini yiyebilmeleri ve dışarıdan misafirleri geldiğinde, onların da bu güzel ortamdan faydalanmalarını istiyoruz. Çünkü o misafirler daha sonra başka misafirlerin de ilçemize gelmesini sağlayacaktır. Bu da ekonomik anlamda katkı sağlayacaktır. Her zaman söylediğimiz kurallara uymaz ve parayı ön planda tutan esnaf olursa kanunlar önünde gereken cezayı yazarız. Biz ceza yazma taraftarı değiliz. Bu bakımdan bütün iş yerlerimizin aynı hassasiyeti göstermelerini istiyoruz." şeklinde konuştu.

        Temizlik kurallarına dikkat eden ve titiz olan esnafları da tebrik eden Cangür, gayretlerinden dolayı bu esnafları örnek esnaf olarak internet sitelerinde yayınlayacaklarını belirtti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder