banner181
banner210

Antalyaspor'a kötü haber, üniversite stadyumuna imar engeli

16 Mart 2012 Cuma 12:14
Bu haber 1964 kez okundu

Akdeniz Üniversitesi, Antalyaspor’un maçlarını oynayabilmesi için talep edilen kampus içindeki stadyum konusunda oluşturulan komisyonun toplanmasına gerek kalmadığını duyurdu. Üniversite kararına gerekçe olarak, güvenliğin sağlanması...

Antalyaspor'a kötü haber, üniversite stadyumuna imar engeli
Akdeniz Üniversitesi, Antalyaspor’un maçlarını oynayabilmesi için talep edilen kampus içindeki stadyum konusunda oluşturulan komisyonun toplanmasına gerek kalmadığını duyurdu.

Üniversite kararına gerekçe olarak, güvenliğin sağlanması için gerekli olan imar düzenlemesinin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmamasını gösterdi.

Akdeniz Üniversitesi’nden yapılan yazılı açıklamada: “Üniversitemiz kampusu içinde inşaatı henüz devam eden stadyumun, üniversitemiz hizmetleri dışında, Antalyaspor AŞ’nin spor müsabakalarında da kullanılması için Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Konyaaltı Belediyesi, Antalyaspor A.Ş. ve üniversitemiz yetkililerinden oluşan bir komisyon kurulmuş ve çalışmalarına başlamıştı.

Bu çalışmalarda, güvenlik yetkilileri tarafından, spor müsabakalarında kampus için en az iki tane giriş-çıkış olması durumunda güvenliğin sağlanabileceği dile getirilmiş olup, bu durum Antalyaspor AŞ yönetimince de müsabaka kriterlerinden sayılmıştır. Oysa, üniversitemiz tarafından kampusun güneyinde, uzun zamandır açılması planlanan kapı ve yol, Konyaaltı Belediyesi tarafından hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planları, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 13 Mart 2012 tarihinde toplanan Büyükşehir Belediyesi Meclisi gündemine alınmadığı ve onaylanmadığı için açılamamaktadır.

Bu itibarla, güvenlik ve müsabaka kriterleri karşılanamayacağından, güney kapısı ile ilgili imar çalışmaları tamamlanıncaya kadar komisyonumuzun yeni bir toplantı yapma ihtiyacı ortadan kalkmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder