banner181

Ovacık kar altında kaldı, evler kardan gözükmüyor

16 Mart 2012 Cuma 12:13
Bu haber 1615 kez okundu

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde 3 metreyi aşan kar sebebiyle vatandaşlar zorlu günler geçiriyor. İlçeye bağlı Yeşilyazı Köyü'ndeki Hoca Ahmet Yesevi Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO), ikinci katına kadar kara gömüldü. Öğrenciler,...

Ovacık kar altında kaldı, evler kardan gözükmüyor
Tunceli'nin Ovacık ilçesinde 3 metreyi aşan kar sebebiyle vatandaşlar zorlu günler geçiriyor. İlçeye bağlı Yeşilyazı Köyü'ndeki Hoca Ahmet Yesevi Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO), ikinci katına kadar kara gömüldü. Öğrenciler, açılan tünellerle okula girebiliyor.

    Son 30 yılın en çetin kışını geçiren Ovacık'ta, iki gündür etkili olan kar yağışı sebebiyle hayat yine durma noktasına geldi. İlçe merkezinde kar kalınlığı 3 metreyi buldu. 100 haneli Yeşilyazı Köyü'nde ise kar kalınlığı 4 metreyi aştı. Yeşilyazı Köyü'nde bir çok ev tamamen kara gömüldü. Vatandaşlar, evlerine açılan küçük tünellerden girebiliyor. Köydeki evlerin tamamı kar altında kalarak görünmez hale geldi.

    Yeşilyazı Köyü'nde bulunan ve 230 öğrencinin eğitim gördüğü Hoca Ahmet Yesevi YİBO'da ise öğrenciler adeta kar altında eğitim görüyor. İki katlı bina kara gömülürken, karla kapandığı için öğrenciler pencereleri kapalı dersliklerde ders görmek zorunda kalıyor. Öğrencilerin, açılan tünellerden girebildiği okulun yöneticileri, yetkililerden karla mücadelede yardım istedi.

        Yeşilyazı Köyü sakinleri de hayvan yemlerinin tükendiğini, artık hayvanlarına yem bulmakta sıkıntı çektiklerini söyledi.Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder