banner181
banner210

Giresun Valisi Şahin: Çanakkale'de bir destan yazılmıştır

16 Mart 2012 Cuma 12:10
Bu haber 578 kez okundu

Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, "Mukaddes vatan toprakları için, canlarını seve seve vererek; milletimizin kaderini değiştiren, vatanımızı, istiklalimizi, milletimizin bekasını eşsiz cesaretlerine borçlu olduğumuz, üstün hayatın sahipleri...

Giresun Valisi Şahin: Çanakkale'de bir destan yazılmıştır
Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, "Mukaddes vatan toprakları için, canlarını seve seve vererek; milletimizin kaderini değiştiren, vatanımızı, istiklalimizi, milletimizin bekasını eşsiz cesaretlerine borçlu olduğumuz, üstün hayatın sahipleri aziz şehitlerimiz, Çanakkale’de dünyada eşi benzeri olmayan destanlar yazmışlardır." dedi.

    Şahin, "18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler Günü" münasebetiyle yayımladığı mesajda, Çanakkale Zaferi’nin 97. yılını kutlamanın mutluluğunu ve aynı zamanda kutsal değerlerin korunması için canını feda etmekten çekinmeyen aziz şehitleri anma günü olan 'Şehitler Günü’nü' idrak etmenin onurunu yaşadıklarını söyledi. "18 Mart 1915 tarihinde Çanakkale Zaferi, tarihimizin altın sayfalarına sönmemek ve solmamak üzere nakşolmuştur." diyen Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü:

    "Aziz şehitlerimizin kanlarıyla kazanılan Çanakkale Deniz Zaferi’yle; kıyılarımıza kadar gelen işgalci güçlere, ecdadımız büyük bir yenilgi tattırmıştır.Teknolojik üstünlüğe sahip güçlü düşman ittifakı, Türk milletinin özgürlüğüne duyduğu derin bağlılık ve kahramanlık duyguları karşısında bir işe yaramamış ve mağlup olmaktan da kurtulamamıştır. Çanakkale! Türk milletinin, birlik ve dirlik içinde olduğu müddetçe; feragat ve dayanışma duygusuyla, iman ve mücadele ruhuyla, her türlü badireyi atlatabilecek iradeye sahip olduğunun ispatıdır. Mukaddes vatan toprakları için, canlarını seve seve vererek; milletimizin kaderini değiştiren, vatanımızı, istiklalimizi, milletimizin bekasını eşsiz cesaretlerine borçlu olduğumuz, üstün hayatın sahipleri aziz şehitlerimiz, Çanakkale’de dünyada eşi benzeri olmayan destanlar yazmışlardır. Bizlere bu toprağı vatan yapan şehitlerimiz, bağımsızlığımız ve bölünmez bütünlüğümüzün, ülkemizin huzur ve güvenliğinin sağlanması, milli çıkarlarımızın savunulması için canlarını feda ederek en üst mertebeye ulaşmışlardır. Bugün Ay Yıldızlı Bayrağımızın altında huzur ve güven içerisinde başımız dik olarak yaşıyorsak, bunu kutsal hayatın sahipleri şehit ve gazilerimize borçluyuz. Bu anlamlarla yetişen gençlerimiz, ecdadımıza ve şehitlerimize bir vefa borcu ve geleceğimizin de teminatı olacaktı."
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder