banner181

İncesu Belediyesi çalışanlarına yüzde 43 zam

16 Mart 2012 Cuma 12:04
Bu haber 670 kez okundu

Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanlığı ile İncesu Belediyesi arasında bir süredir devam eden toplu iş sözleşme görüşmeleri imzalandı.    İncesu Belediyesi'nde gerçekleştirilen törene Hizmet-İş Sendikası Kayseri...

İncesu Belediyesi çalışanlarına yüzde 43 zam
Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanlığı ile İncesu Belediyesi arasında bir süredir devam eden toplu iş sözleşme görüşmeleri imzalandı.

    İncesu Belediyesi'nde gerçekleştirilen törene Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Halil Özdemir, Belediye Başkanı Zekeriya Karayol ve sendika yetkilileri katıldı. Sözleşmenin çok çetin şartlarda geçtiğini belirten Şube Başkanı Özdemir, “Yaptığımız bu sözleşme İç Anadolu’nun belki de Türkiye’nin en güzel sözleşmesi oldu. Taban uygulamasına gidilerek 40 Türk Lirası olan yevmiyeleri 50 Türk Lirası'na çıkardık. Ayrıca birinci yıl yevmiyeler yüzde 10, sosyal haklar da yüzde 10 oranında artırılacaktır. İkinci yılda yine aynı yevmiyeler yüzde 10, sosyal haklar da yüzde 10 oranında artış sağlanacaktır. Yevmiyesi yüksek olan 4 arkadaşımıza zammın yansıma oranı yüzde 12 civarında, diğer bütün arkadaşlarımızın maaşlarına yaklaşık olarak yüzde 43 oranın da zam yapılacaktır. Bundan dolayı belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Başkanımız göreve geldiği günden bu tarafa ikramiyelerimiz ve maaşlarımız gününde ödeniyor. Arkadaşlarımız adına da teşekkürlerimi sunuyorum. İncesu’ya ve belediyemize sözleşmemiz hayırlı olsun.” dedi.

    Belediye Başkanı Zekeriya Karayol da işçilerinden son derece memnun olduklarını ve ellerinden gelen en iyi zammı verdiklerini söyledi. Karayol, “İşçilerimizin İncesu’ya verdikleri emekleri göz ardı edemeyiz. Emekleri gerçekten çok olmuştur. Bu nedenle de alınlarının teri kurumadan hakları olan bedelleri sendikamızın isteğiyle arttırarak verdik. Ağız tadıyla inşallah yerler. Sözleşmemiz herkese hayırlı olsun.” dişe konuştu.

    Şube Başkanı Özdemir, Belediye Başkanı Karayol’a kendilerine ve işçilere göstermiş oldukları hassasiyetten dolayı çiçek takdim etti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder