banner181

Bahar ayında kartpostallık kar manzaraları

16 Mart 2012 Cuma 11:47
Bu haber 1008 kez okundu

Son 5 yılın en yoğun kar yağışına sahne olan Samsun’da “bahar geldi” derken kar yeniden bastırdı. Lapa lapa yağan kar kenti beyaza bürürken kartpostallık manzaralar da oluştu.    Samsun’un yüksek kesimlerinin yanı...

Bahar ayında kartpostallık kar manzaraları
Son 5 yılın en yoğun kar yağışına sahne olan Samsun’da “bahar geldi” derken kar yeniden bastırdı. Lapa lapa yağan kar kenti beyaza bürürken kartpostallık manzaralar da oluştu.

    Samsun’un yüksek kesimlerinin yanı sıra il merkezinin de beyaza büründüğü kar yağışı birçok ilçede köy yollarının ulaşıma kapanmasına neden oldu. Baharın müjdecisi olan cemrelerin sırasıyla havaya, suya ve toprağa düşmesinin ardından esnaf vitrinlerine yazlık ürünleri koymaya başladı. Ancak havanın ısınması gerekirken giderek soğuması ve yoğun kar yağışı esnafı düşündürmeye başladı. Her zaman olduğu gibi karın tadını yine öğrenciler ve gençler çıkarttı. Şehre kuş bakışı bakan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kurupelit Kampüsü’nde bir saat etkili olan kar yağışının ardından bazı öğrenciler bahar karının tadını çıkarmaya çalıştı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder