banner181
banner210

Ereğli polisinden 'gönüllü parmak izi' etkinliği

16 Mart 2012 Cuma 11:43
Bu haber 397 kez okundu

Konya'nın Ereğli İlçesinde Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Büro Amirliği tarafından gönüllü parmak izi etkinliği gerçekleştirildi. Toplum Destekli Polis Büro Amiri Mehmet Akın, etkinlik kapsamında gönüllü olarak parmak izi...

Ereğli polisinden 'gönüllü parmak izi' etkinliği
Konya'nın Ereğli İlçesinde Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Büro Amirliği tarafından gönüllü parmak izi etkinliği gerçekleştirildi. Toplum Destekli Polis Büro Amiri Mehmet Akın, etkinlik kapsamında gönüllü olarak parmak izi verecek olan Ereğli Rehabilitasyon Merkezi sakinleri ve basın mensuplarını bilgilendirdi.

    Akın, Emniyet Genel Müdürlüğü'nün yürüttüğü bir çalışma kapsamında özürlü vatandaşların kaybolma durumlarında kendilerini ifade edememelerinden dolayı parmak izleri alınarak kimlik bilgilerinin Emniyet Müdürlüğü verilerine işlenmesi işleminin gerçekleştirildiğini kaydetti. Bu işlemin özürlü vatandaşların ailelerinden gerekli iznin alınmasının ardından yürütüldüğünü belirten Akın, yapılan bu işlemle birlikte şahısların tespiti noktasında emniyet güçlerinin iş yüklerinin ciddi manada azaldığını belirtti.

    Aslında emniyet müdürlüklerine, kimlik tespitinin rahat yapılması noktasında parmak izi vermenin vatandaşlık görevi olduğunu söyleyen Akın, özürlülerin de bu konuda ailelerinin yardımı ile parmak izi vermelerinin sağlanmasını istedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder