banner181

OKA, istihdamda Koç Holding ile yarışıyor

16 Mart 2012 Cuma 11:35
Bu haber 840 kez okundu

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA), istihdamda Koç Holding ile yarışıyor. OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen, 2009 yılında uyguladıkları program sayesinde 703 kişiyi iş sahibi yaptıklarını belirterek, “Koç Holding’in 2012 yılında 4...

OKA, istihdamda Koç Holding ile yarışıyor
Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA), istihdamda Koç Holding ile yarışıyor. OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen, 2009 yılında uyguladıkları program sayesinde 703 kişiyi iş sahibi yaptıklarını belirterek, “Koç Holding’in 2012 yılında 4 bine kişiye istihdam sağladığı bir ortamda, OKA’nın, destekleriyle 703 kişiye istihdam sağlaması ehemniyetlidir.” dedi.

        Bölgesel kalkınmada aktör olması için kurulan 26 kalkınma ajansından biri olan Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı, TR 83 bölgesindeki Samsun, Amasya, Çorum, Tokat illerine yönelik faaliyet gösteriyor. Sanayi, turizm, sağlık, tarım, ulaşım gibi bir çok alanda iş fikri olanlara kapılarını açan OKA, mali desteklerle proje yatırımlarının önünü açıyor.

        Cihan muhabirine konuşan OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen, son 3 yılda verdikleri desteklerle bölgenin sosyo-ekonomik kalkınmasında önemli aktörlerden olduklarını söyledi. Bütün kalkınma ajanslarının, genel bütçeden yılda 450 milyon TL kaynak kullandıklarını ifade eden OKA Genel Sekreteri Özen, “Buna ilaveten de bunun yüzde 15 kadarı da özel bütçelerden belediyelerden, ticaret odalarından ve il özel idarelerinden geliyor. Topladığımız kaynakların yüzde 85-90’ını ise makine, inşaat, mermer endüstrisi, turizm hizmetleri, bölgedeki küçük ölçekli altyapı hizmetleri, insan kaynaklarının geliştirilmesi gibi bir çok konuda sektörlere aktarıyoruz. 2009 yılında uyguladığımız program sayesinde 703 kişinin istihdamını gerçekleştirdik. Koç Holding’in 2012 yılında 4 bine kişiye istihdam sağlayacağız diye açıklaması var. Holding’in 4 bin kişiye istihdam sağladığı bir ortamda OKA’nın, destekleriyle 703 kişiye istihdam sağlaması oldukça ehemniyetlidir.“ diye konuştu.

        Özel sektör, kamu, sivil toplum gibi paydaşlarından kalkınma ajanslarının mali destek programlarını yakından takip etmelerini ve açıkladıkları programlar ışığında kendilerinden destek talep etmelerini isteyen Özen, projelerini hazır tutup bu imkanlardan yararlanmaları gerektiğini sözlerine ekledi.


Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder