banner181
banner210

Ergenekon Davası'nda sanık savunmaları alınıyor

16 Mart 2012 Cuma 11:10
Bu haber 947 kez okundu

Ergenekon Davası'nın bugünkü duruşması, sanıklar ile avukatların taleplerinin alınması ile başladı. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen Ergenekon Davası'nın 168'inci duruşmasında, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Hurşit...

Ergenekon Davası'nda sanık savunmaları alınıyor
Ergenekon Davası'nın bugünkü duruşması, sanıklar ile avukatların taleplerinin alınması ile başladı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen Ergenekon Davası'nın 168'inci duruşmasında, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Hurşit Tolon, Fatih Hilmioğlu ve Tuncay Özkan'ın da aralarında bulunduğu 16 tutuklu sanık hazır bulundu. CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal ve emekli Tuğgeneral Levent Ersöz ise duruşmaya gelmedi.

Tutuksuz sanıklardan Yalçın Küçük, Maruf Şinik ve Recep Taylan da duruşmada hazır bulundu. Küçük, Odatv Davası'ndan tutuklu bulunduğu için tutuklu sanık bölümünde yer aldı. Mahkeme başkanı Hasan Hüseyin Özese sanıkların ve avukatların sözlü ve yazılı taleplerinin alınacak olması nedeniyle, savunmalara ara verildiğini açıkladı. Duruşma tutuklu sanıklardan Oğuz Bulut'un savunmasıyla başladı, Yarbay Mustafa Dönmez'in talebinin alınması ile devam ediyor.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder