banner181

Çiftçilerin artan yem maliyetleri ve rekabetine karşı stratejik çözüm üretildi

16 Mart 2012 Cuma 10:56
Bu haber 1149 kez okundu

Yem sektöründe yaklaşık 30 yıldır faaliyet gösteren Tavaş Yem, kanatlı yetiştiriciliği, büyükbaş ve küçükbaş et ve süt besi sektöründe çiftçilerin artan yem maliyetleri ve rekabetine karşı stratejik çözüm ortaklığı modelini...

Çiftçilerin artan yem maliyetleri ve rekabetine karşı stratejik çözüm üretildi
Yem sektöründe yaklaşık 30 yıldır faaliyet gösteren Tavaş Yem, kanatlı yetiştiriciliği, büyükbaş ve küçükbaş et ve süt besi sektöründe çiftçilerin artan yem maliyetleri ve rekabetine karşı stratejik çözüm ortaklığı modelini geliştirdi.

Tavaş Yem Sanayi ve Ticaret A.Ş ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erel, gerek kanatlı gerekse büyükbaş ya da küçükbaş hayvan yemini kendisi üretmek isteyen ancak, fabrikası olmayan bütün üreticilere tesislerinin kapılarını açtıklarını söyledi.

Erel, bir tarafta sektördeki 30 yıllık birikimlerini, diğer yandan modern üretim tesisleri ile çağın son teknolojisine sahip laboratuvarlarını müşterilerinin hizmetine sunduklarını ifade ederek, ‘’Bunun yanı sıra uluslararası yem ham maddeleri piyasasını da yakından takip ederek, müşterilerimize danışmanlık hizmeti de veriyoruz.’’ dedi.

Yem fiyatlarında meydana gelebilecek dalgalanmalar, yaşanabilecek iniş ve çıkışlar konusunda müşterilerin doğru zamanda, makul fiyatlarla yem ham maddesi alımı yapmalarını da sağladıklarını anlatan Erel, şunları söyledi: ‘’Yani hem üretiyor, hem ham madde sağlıyor, hem tesislerimizi müşterilerimize açıyor ve hem de en verimli yem formülasyonu modelini uygulayarak müşterilerimizin kaliteli yem elde etmelerine olanak tanıyoruz. ‘’

Erel, isteyen müşterilerine gerekli analiz ve araştırmaları yaparak özel yem üretimi yapma imkanı da verdiklerini vurgulayarak, ‘’Bu hizmetimizden sadece Adana il merkezi ve çevresindeki hayvancılık işletmeleri sahipleri değil, başta Konya olmak üzere İç Anadolu’daki yetiştiricilerin de faydalanmaları bizi mutlu ediyor. Biz bu modelle üretimimizi artırırken, müşterilerimiz de artan fiyatlar karşısında en en makul fiyatlarla yem ihtiyaçlarını karşılamış oluyorlar.’’ diye konuştu.

Müşterilerinin, en önemli maliyeti olan yem tedarikinde ki sıkıntılarına çözüm ortağı olduklarını, bu sayede çiftçilerin daha çok verim artışı ve pazar geliştirmeye yönelmelerine olanak sağladıklarını belirten Erel, kazançlarını bankalarla değil çiftçilerle paylaştıklarını, böylelikle firma olarak gerçek ve reel büyümeyi sağladıklarını vurguladı.

Erel, bu hizmetlerinin yanı sıra önümüzdeki dönemde de anlaşmaya vardıkları Alman stratejik ortaklarınında desteği ile kendi adına yem üretimi yapmak isteyen veterinerler, zooteknisyenler ve özel üretim çiftlikleri için yeni bir işbirliği modelini uygulamaya koymaya hazırlandıklarını sözlerine ekledi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder