banner181

Köylü: Şehitlerimizi saygıyla anıyoruz

16 Mart 2012 Cuma 10:56
Bu haber 1962 kez okundu

Demokrat Parti (DP) Adana İl Başkanı Fatih Köylü, Türk Milletinin gücünün "Şehit" kavramında gizli olduğunu belirterek, şehitlerin kendilerinden sonra gelen nesillere yaşama hakkı kazandıran ulu çınarlar olduğunu söyledi.18 Mart Şehitleri...

Köylü: Şehitlerimizi saygıyla anıyoruz
Demokrat Parti (DP) Adana İl Başkanı Fatih Köylü, Türk Milletinin gücünün "Şehit" kavramında gizli olduğunu belirterek, şehitlerin kendilerinden sonra gelen nesillere yaşama hakkı kazandıran ulu çınarlar olduğunu söyledi.

18 Mart Şehitleri Anma Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, bugünün aynı zamanda Çanakkale Zaferinin 97'inci yıl dönümü olduğunu hatırlatan Fatih Köylü, vatan uğruna canlarını vermekten çekinmeyen şehitleri yad etmenin gururunu yaşadıklarını ifade etti.

Köylü, "Yüce milletimizin gücü, saygınlığı, onuru, huzuru, bağımsızlığı ve istikbali 'şehit' kavramında gizlidir. Şehitlerimiz, Türk milletinin varlığının bekası için can vererek kendilerinden sonra gelen nesillere, yaşam hakkını kazandıran ulu çınarlardır" dedi.

Fatih Köylü, şöyle devam etti: "Al bayrağımıza kanının rengini veren, hakkı ödenemez vatan evlatlarının ortaya koyduğu , kutsal mücadele sonucu bugün bu kahramanların torunları olan bizler, rahat ve huzurluyuz. Şanlı tarihimizde buna benzer nice zaferler kazanmış ve yaşanan sıkıntıları büyük bir mücadele örneği göstererek atlatmasını bilmiş, büyük Türk Milletinin çocukları olarak başta ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile Adanamız için olağanüstü fedakarlık gösteren Tekelioğlu Sinan, Kara Afat, Selahattin Adil, Manisalı Ali, Osman Çamurdan, İbo Osman, Hacı Ağa, Şehit Ökkeşoğlu Efe, Emin Ağa, Kılavuz Hatice, Tayyar Rahime, Kara Fatma (Adile Onbaşı) gibi daha nice kahramanları bir kez daha yad ederken, tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, önlerinde saygıyla eğiliyorum."
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder