banner181

Güney Kore’de termik santralde yangın çıktı

16 Mart 2012 Cuma 10:50
Bu haber 1044 kez okundu

Güney Kore’nin en büyük termik santrali olan Boryeong Termik Santrali’nde dün gece yangın çıktı. İtfaiyenin erken müdahalesi ile yangın ucuz atlatıldı. Güney Kore’nin Güney Chungcheong Bölgesi’ndeki Boryeong Termik Santrali’nde dün...

Güney Kore'de termik santralde yangın çıktı
Güney Kore’nin en büyük termik santrali olan Boryeong Termik Santrali’nde dün gece yangın çıktı. İtfaiyenin erken müdahalesi ile yangın ucuz atlatıldı.
Güney Kore’nin Güney Chungcheong Bölgesi’ndeki Boryeong Termik Santrali’nde dün gece yangın çıktı. 30 itfaiye aracı ile 400 den fazla itfaiye erinin olay yerine erken intikal etmesi ile büyük bir felaketten dönüldüğü belirtildi.

Yangın ilk santraldeki 1. ve 2. reaktörlerin zemin katında çıktı. Yaygının büyümesi ile alevler 3. katlara kadar yayıldı. 3. ve 4. reaktörlerin yangından etkilenerek aşırı ısınması üzerine yetkililer bu reaktörleri durdurdu. Böylelikle yangın sadece 1. ve 2. reaktörlerde devam etti.

Boryeong Termik Santrali’nin 1. ve 2. reaktörleri yeniden kullanılabilir hale gelene kadar bir süre elektrik üretmeyecek. 8 reaktörü olan santralin bir reaktörü 500 bin kilowatt elektrik üretme kapasitesine sahip. Santraldeki tamir çalışmaları başlarken, söz konusu santralin yaklaşık 100 milyon dolara sigortalı olduğu öğrenildi

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder