banner181

'Bilişim ve İnternet Komisyonu' kuruldu (Özel)

16 Mart 2012 Cuma 10:25
Bu haber 2491 kez okundu

İnternetin, çocukları tehdit eden zararlı içeriklerine karşı yürütülen çalışmalara bir yenisi daha eklendi. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) bünyesinde, ‘Bilişim ve İnternet Komisyonu’ kuruldu. 3 ay boyunca araştırmalara imza atacak...

'Bilişim ve İnternet Komisyonu' kuruldu (Özel)
İnternetin, çocukları tehdit eden zararlı içeriklerine karşı yürütülen çalışmalara bir yenisi daha eklendi. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) bünyesinde, ‘Bilişim ve İnternet Komisyonu’ kuruldu. 3 ay boyunca araştırmalara imza atacak komisyon, sanal ortamdaki tehlikelere karşı alınacak tedbirleri belirleyecek.

Komisyon, TBMM tutanaklarında şu şekilde tarif edildi: Bilgi Toplumu Olma Yolunda Bilimiş Sektöründeki Gelişeler İle İnternet Kullanımının Başta Çocuklar Gençler ve Aile Yapısı Üzerinde Olmak Üzere Sosyal Etkilerinin Araştırılması Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonu.

GÜVENLİ İNTERNET İLE PARALEL ÇALIŞACAK

AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar’ın Başkanlığı’nda çalışmalarını yürütecek olan komisyon, 3 ay süreyle çalışacak. Komisyon üyeleri, internet kafeler, internet siteleri ve oyunlar üzerinde incelemeler yapacak. Komisyon, raporlar hazırlayıp partilere, alınacak tedbirler konusunda yol haritası belirleyecek. Çocuk ve gençlerin ruhsal sağlıklarını tehdit eden şiddet, cinsel istismar ve pornografik içeriklerle ilgili düzenlemeler yapılacak.

'Güvenli İnternet' uygulamasıyla paralel çalışmalar yürütecek Komisyon'da 17 AK Parti, 3 CHP, 2 MHP, 1 BDP milletvekili görev alacak. Başkan Vekilliğini AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Yıldırım Mehmet Ramazanoğlu'nun üstleneceği komisyonun sözcülüğünü AK Parti Konya Milletvekili İlhan Yerlikaya yapacak. CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger de ön planda çalışacak.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder