banner181

Çanakkale destanı Keçiören'de canlandırılıyor

16 Mart 2012 Cuma 11:00
Bu haber 450 kez okundu

Çanakkale destanının 97. yıldönümü vesilesiyle Keçiören Belediyesi tarafından düzenlenen ve bir hafta devam edecek etkinlikler çerçevesinde savaş platosu oluşturuldu. Kalaba Meydanı'nda kurulan platoda Çanakkale Savaşı'nda yaşananlar...

Çanakkale destanı Keçiören'de canlandırılıyor
Çanakkale destanının 97. yıldönümü vesilesiyle Keçiören Belediyesi tarafından düzenlenen ve bir hafta devam edecek etkinlikler çerçevesinde savaş platosu oluşturuldu. Kalaba Meydanı'nda kurulan platoda Çanakkale Savaşı'nda yaşananlar profesyonel tiyatrocular tarafından canlandırılıyor. Her saat başı tekrarlanacak gösteriler, 18 Mart akşamına kadar sürecek.

Azerbaycan Büyükelçisi Faik Bağırov, Türksoy Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Bülent Yağmur ve Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte savaşın canlandırıldığı platonun açılışını yapan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Çanakkale Zaferi'ni milletin hatıralarında yeniden canlandırmaya çalıştıklarını belirtti. Başkan Ak, Çanakkale Zaferi'nin inanç ve mefkure birliğinin, birlik ve kardeşlik hukukunun örnekleriyle dolu bir zafer olduğunun altını çizerek, milletlerin hafızası olan tarihi, daima diri bir şekilde akılda tutmanın gerekliliğini vurguladı.

Başkan Ak, açılışın ardından savaş platosunu gezen ve canlandırmaları izleyen katılımcılara, alana kurulu kazandan çorba dağıttı. Etkinliklerin akşam bölümünde, Keçiören Belediyesi Konservatuarı THM Korosu, kahramanlık türkülerinden oluşan repertuarıyla Necip Fazıl Sahnesi'nde dinleyicilerle buluştu.

18 Mart akşamına kadar her gün her saat başında tekrarlanacak gösterilerde kahramanlıklar, acılar ve sevinçler yeniden dile getirilecek. Geniş bir alan üzerine kurulu savaş platformunun içinde savaş fotoğrafları ve Çanakkale Savaş'ında kullanılmış birçok obje de sergileniyor.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder