banner181

Dünya Pi Günü'ne ilginç kutlama

16 Mart 2012 Cuma 10:57
Bu haber 814 kez okundu

Ünlü matematik sabiti ‘’pi’’ sayısı zihinlere kazımak ve öğrencilere eğlenerek öğretmeyi hedefleyen ‘’Dünya Pi Günü’’ Özel Burç Çukurova ve Öge İlköğretim Okullarında ilginç etkinliklerle kutlandı.Çukurova ve Öğe...

Dünya Pi Günü'ne ilginç kutlama
Ünlü matematik sabiti ‘’pi’’ sayısı zihinlere kazımak ve öğrencilere eğlenerek öğretmeyi hedefleyen ‘’Dünya Pi Günü’’ Özel Burç Çukurova ve Öge İlköğretim Okullarında ilginç etkinliklerle kutlandı.

Çukurova ve Öğe ilköğretim okullarının matematik zümresi tarafından düzenlenen etkinlikler kapsamında ‘’Pİ’’ sayısının sembolü olan ‘’ ∏’’ yazılı pastalar yapıldı, düzenlenen karikatür-resim ve şiir yarışmasında dereceye girenlere de ödülleri verildi.

Matematik zümre başkanı Onur Ertuğrul, etkinlikteki amaçlarının, öğrencilerin matematiğe olan ilgilerini artırmak, yaparak, yaşayarak ve eğlenerek öğrenmelerini sağlamak olduğunu ifade etti.

Ertuğrul, “Amacımız öğrencilerimizin matematiğe olan ilgilerini arttırmak, öğrencilerimizi bu tür etkinliklere katmak, öğrencilerimizin yaparak, yaşayarak öğrenmesini sağlamak dolayısıyla da matematiği sevdirmektir.” dedi.

Okulun tavanlarının ‘’Pİ’’ sembolleriyle süslendiği etkinliğin sonunda, birbirinden ilginç ‘’Pİ’’ sembollerinin işlendiği pastalar kesilerek, öğrencilere ikram edildi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder