banner181

Adana Müftülüğü kadınları aile yapısı konusunda bilgilendiriyor

16 Mart 2012 Cuma 10:55
Bu haber 377 kez okundu

Adana Müftülüğü kadınları aile yapısı konusunda eğitiyor. Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu aile yapısının korunması, ailevi değerlerin yaşatılması ve güçlendirilmesi konusunda Kur'an kurslarında kadınlara yönelik seminerler düzenliyor.Bugüne...

Adana Müftülüğü kadınları aile yapısı konusunda bilgilendiriyor
Adana Müftülüğü kadınları aile yapısı konusunda eğitiyor. Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu aile yapısının korunması, ailevi değerlerin yaşatılması ve güçlendirilmesi konusunda Kur'an kurslarında kadınlara yönelik seminerler düzenliyor.

Bugüne kadar 37 seminer düzenlendiğini belirten İl Müftüsü Arif Gökce, “Eş zamanlı olarak 20 Şubat–31 Mayıs tarihleri arasında planlanan seminerlerimizde Müftü yardımcılarımız Saliha Bilgiç, Mustafa Turan, vaizlerimiz Dr. Ayşe Gültekin, İbrahim Öztürk, Hatice Sümer, Hatice Çerçi, Sümeyra Budak, Fadime Taş ve Din Hizmetleri Uzmanımız Fatma Fidan görev yapmaktadır.” dedi.

Gökce, "Mayıs ayı sonuna kadar il merkezindeki 118 Kur’an kursumuzda seminer verilecektir. Seminer sonucunda çoğunluğu yetişkin ve kadın olmak üzere yaklaşık 5 bin kişinin aile konulu semineri alması hedeflenmektedir. Kur’an Kurslarımızda ailenin önemi, ailede hoş görünün, sevgi, saygı ve huzurun olması için yapılması faydalı olan hususlar, eşlerin birbirine karşı görevleri, çocuk eğitiminde dikkat edilmesi gerekenler, aile içi şiddet, evlilik birliğinin devamı ve boşanma olgusu gibi konular anlatılmaktadır." diye konuştu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder