banner181

Ekonominin zirvesi Uludağ'da toplandı

16 Mart 2012 Cuma 10:40
Bu haber 722 kez okundu

Capital ve Ekonomist dergilerinin Bursa Valiliği iş birliği ile Türkiye'de ilk defa Uludağ’da düzenlediği Ekonomi Zirvesi, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın katılımıyla başladı. Bursa Valisi Şahabettin Harput, konuşmasına "Davos’a...

Ekonominin zirvesi Uludağ'da toplandı
Capital ve Ekonomist dergilerinin Bursa Valiliği iş birliği ile Türkiye'de ilk defa Uludağ’da düzenlediği Ekonomi Zirvesi, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın katılımıyla başladı.

Bursa Valisi Şahabettin Harput, konuşmasına "Davos’a değil Uludağ’a hoş geldiniz” diyerek başladı, Uludağ’ın doğal gözeliklerini anlattı. Ekonomi zirvesinde ele alınacak konuların ülkemizin kaderini belirleyen konular olduğunu belirten Vali Harput, "Önümüzdeki yıllarda 2'nci ve 3'üncüsü ile uluslar arası hale getirmeyi hedeflediğimiz Uludağ Ekonomi Zirvesi'ni ülkemizin bu alanda dünyanın önemli ekonomi zirvelerinden biri haline getirmeyi hedeflemekteyiz.” diye konuştu.

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, küresel ekonomik kriz öncesinde 27 çeyrek artarda büyüme gösteren Türkiye’nin olumsuz durumlarda daralma, olumlu durumlarda ise hızlı büyüme refleksi gösterdiğini dile getirdi. Bali, izlenen politikalar bakımından olağanüstü değişken bir konjönktürün dikkate alınması gerektiğini ifade etti. Bali, banka olarak ihtiyatlı bir pozitif bakış açılarının bulunduğunu vurguladı. 2008’in en zor koşullarında bininci şubeyi açtıklarını anlatan Bali, 2011 yılında da yeni şubeler açarak 2 binin üzerinde istihdam sağladıklarını belirtti.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Celal Sönmez de Türkiye’nin temel dinamiklerinin hiç olmadığı kadar güçlü olduğunu dile getirdi. Sönmez, Türkiye’nin küresel krizden güçlenerek çıktığını belirterek, 2012’de de büyüme hedeflerinin rahatlıkla aşılacağına inandığını sözlerine ekledi.

İki gün sürecek zirveye Ali Babacan’ın yanı sıra Vali Şahabettin Harput, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, milletvekilleri, Türk siyaset, ekonomi ve iş dünyasının önemli isimleri katıldı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder