banner181

Bakanlık, kaçak avcıyı sosyal medyada avlayıp 55 bin lira ceza kesti

16 Mart 2012 Cuma 10:30
Bu haber 321 kez okundu

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, kendisine gelen kaçak avlanma ihbarını değerlendirerek, kaçak avlanan kişiye ağır cezalar verilmesini sağladı.Bir sosyal paylaşım sitesinde yer alan kaçak avcılık görüntülerinin ihbar...

Bakanlık, kaçak avcıyı sosyal medyada avlayıp 55 bin lira ceza kesti
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, kendisine gelen kaçak avlanma ihbarını değerlendirerek, kaçak avlanan kişiye ağır cezalar verilmesini sağladı.

Bir sosyal paylaşım sitesinde yer alan kaçak avcılık görüntülerinin ihbar edilmesi üzerine harekete geçen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, kaçak avlanan şahıs için gerekli işlemlerin yapılması talimatını verdi. Talimat doğrultusunda harekete geçen Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, elektronik posta iletisi ve görüntüleri inceleyerek, av kabahatini işleyen kişinin Z.T. olduğunu tespit etti. Şahsın, Mersin’in Akdeniz İlçesi Parmakkurdu Köyü civarında, avlanmaları yıl boyunca yasak olan 122 adet Ardıç Kuşu, 1 adet Sincap, 2 adet Yaban Tavşanı avladığı tespit edildi. İhbar görüntülerinin incelenmesi neticesinde, 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanununun 4/1, 6/2. ve 14/2. maddelerini ihlal ettiği tespit edilen Z.T.'ye 5 bin 366 TL idari para cezası, 50 bin 100 TL tazminat olmak üzere toplam 55 bin 466 TL tutarında cezai işlem uygulandı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder