banner181
banner210

İhale çetesi 10 ilde eşzamanlı operasyonla çökertildi

16 Mart 2012 Cuma 09:26
Bu haber 426 kez okundu

Malatya merkezli 10 ilde eşzamanlı gerçekleştirilen operasyonda, kamu kuruluşunda görevli idarecilere hayat kadını göndererek ihalelere fesat karıştıran çete çökertildi. Aralarında Enerji Piyasaları Düzenleme Kurulu (EPDK) uzmanları, Türkiye...

İhale çetesi 10 ilde eşzamanlı operasyonla çökertildi
Malatya merkezli 10 ilde eşzamanlı gerçekleştirilen operasyonda, kamu kuruluşunda görevli idarecilere hayat kadını göndererek ihalelere fesat karıştıran çete çökertildi. Aralarında Enerji Piyasaları Düzenleme Kurulu (EPDK) uzmanları, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları (TCDD) üst düzey yöneticileri ve polislerin de bulunduğu 35 kişi gözaltına alındı.

Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında Malatya, Adana, Ankara, Balıkesir, Bursa, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, Mardin ve Van'da Malatya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından eş zamanlı operasyon düzenlendi. Yapılan operasyonlarda, EPDK uzmanları, TCDD üst düzey yöneticileri ve polislerin de aralarında bulunduğu 35 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler 9 farklı şehirden getirilerek Malatya polisine teslim edildi. Kamu görevlilerine para ve hayat kadını temin ederek ihalelere fesat karıştıran suç örgütünün, ihale sonrası teslim edilen ürünlerde de usulsüzlük yaptığı tespit edildi. Malatya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sorgulanan 1'i kadın 35 zanlı, ''suç işlemek amacıyla örgüt kurmak'', ''ihaleye fesat karıştırmak'', ''edimin ifasına fesat karıştırmak'', ''rüşvet'', ''fuhuş'', ''gizliliğin ihlali ve muhafaza görevini kötüye kullanma'' suçlamalarıyla Malatya Adliyesi'ne sevk edildi. Şüpheliler, savcılıkta ifade vermeye başladı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder