banner181
banner210

Kars'ta elektrik kesintileri esnafı bezdirdi

15 Mart 2012 Perşembe 17:07
Bu haber 678 kez okundu

Kars`ta son zamanlarda sıklıkla kesilen elektrik, esnafı çileden çıkardı. Esnaf yaşanan kesintilere tepki göstererek yetkilileri problemi çözmeye çağırdı.        Kars’ta son günlerde meydana gelen...

Kars'ta elektrik kesintileri esnafı bezdirdi
Kars`ta son zamanlarda sıklıkla kesilen elektrik, esnafı çileden çıkardı. Esnaf yaşanan kesintilere tepki göstererek yetkilileri problemi çözmeye çağırdı.

        Kars’ta son günlerde meydana gelen elektrik kesintileri, Kars esnafını zor durumda bırakıyor. Yaşanan kesintilere tepki gösteren Kafkas Sanayici ve İşadamları Derneği (KARSİAD) genel sekreteri Cengiz Kaya, esnafın mağdur edildiğini belirtti. Kaya, bir türlü düzelmeyen elektrik kesintilerinin son birkaç gündür çığırından çıktığını ifade ederek, özellikle bugünlerde sık sık kesilen elektriklerin esnafı perişan ettiğini söyledi.

        İlde bulunan firmaların reklam broşürlerinin dağıtımını organize eden Gökay Ocak ise tüm yönlendirme ve işlemlerin bilgisayar üzerinden yapıldığına değinerek, "Bizler gibi bir çok işletme bilgisayar ortamında işlerini görüyor. Yanı sıra internet sağlayıcıların sistemlerinin tamamı elektrikle çalışmaktadır. Bu son kesintiler bizleri perişan etti gidip gidip gelen elektrik cihazlarımıza arıza verdiriyor. TEDAŞ 186`yı aradığımızda bize verilen cevaplarda çok ilginçtir. Hatlarda çalışma ve trafolarda bakım yapıldığı dile getiriliyor. Bu trafolar sadece Kars’ta mı bakıma alınıyor. " ifadeleri ile tepki gösterdi.

        Ocak, elektrikte yaşanan bu durumun bir türlü düzelmediğini son günlerde ise çok daha kötü olduğunu söyleyerek, "Marketçilerin dolapları arıza veriyor. İçindeki gıdalar bozuluyor." diyerek yetkilerden bu duruma bir an önce çözüm bulmalarını istediklerini sözlerine ekledi. TEDAŞ 186 ise elektrik kesintilerinin, hatlara aşırı yüklenmelerden kaynaklandığını bu gibi durumların yüklenmeler sürdükçe yaşanmaya devam edeceğini belirtti.

        Bu arada bir kaç gündür aralıklarla devam eden ve dün ise öğle saatlerinde başlayarak akşam saatlerine kadar süren kesintiler ile ilgili görüşlerini almak istediğimiz, Kars Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği kendilerine herhangi bir talep veya şikayetin ulaşmadığını söyleyerek durumdan haberdar olmadıklarını belirtti.


Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder