banner181

Afyonkarahisar'da 92 kişi 'hasta bakım hizmeti' kursu aldı

15 Mart 2012 Perşembe 16:53
Bu haber 570 kez okundu

Afyonkarahisar Halk Eğitim Merkezi ve Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Ahmet Necdet Sezer Araştırma ve Uygulama Hastanesi işbirliğiyle düzenlen 'Hasta Bakım Kursu’ tamamlandı. Kursiyerlerin, bakımevleri, evde bakım, hastaneler, geronto-psikiyatri...

Afyonkarahisar'da 92 kişi 'hasta bakım hizmeti' kursu aldı
Afyonkarahisar Halk Eğitim Merkezi ve Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Ahmet Necdet Sezer Araştırma ve Uygulama Hastanesi işbirliğiyle düzenlen 'Hasta Bakım Kursu’ tamamlandı. Kursiyerlerin, bakımevleri, evde bakım, hastaneler, geronto-psikiyatri klinikleri ve huzurevleri gibi hasta ve yaşlı hizmetleri sektöründe çalışabilecekleri belirtildi.

13 ay süren kurslarda 92 kursiyere teknolojinin de imkanlarından faydalanarak yaşlıların yaşam kalitesini arttırmanın yolları anlatıldı. Kurs Eğitim Koordinatörü Başhemşire Yardımcısı Dr. Şengül Şişe, üniversite hastanesi ve halk eğitim merkezi işbirliğiyle düzenlenen eğitimin Afyon ve çevresinde ilk olduğunu söyledi. Şişe, 13 ay süren kursun 14 eğitimci ve 10 gönüllü uzman eğitimci ile birlikte toplam 92 kursiyerin katılımıyla gerçekleştirildiğini ifade etti. Kurs sonunda başarılı olan kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verildiğini belirten Şişe, kursun kursiyerlere sağlayacağı iş imkanlarının çok geniş olduğunu, mesleğin getirdiği yeterlilikleri kazanan kursiyerlerin bakımevleri, evde bakım, hastaneler, geronto-psikiyatri klinikleri ve huzurevleri gibi hasta ve yaşlı hizmetleri sektöründe çalışabileceklerini dile getirdi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder