banner181
banner210

Ayla Akat Ata: Nevruz özüne ve ruhuna uygun kutlanacak

15 Mart 2012 Perşembe 16:48
Bu haber 778 kez okundu

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Batman Milletvekili Ayla Akat Ata, nevruzun özüne ve ruhuna uygun bir şekilde kutlanacağını söyledi.        Batman Belediyesi önünde bir araya gelen ve aralarında BDP Batman...

Ayla Akat Ata: Nevruz özüne ve ruhuna uygun kutlanacak
Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Batman Milletvekili Ayla Akat Ata, nevruzun özüne ve ruhuna uygun bir şekilde kutlanacağını söyledi.

        Batman Belediyesi önünde bir araya gelen ve aralarında BDP Batman milletvekili Ayla Akat Ata, BDP PM üyesi Osman Ergin, Belediye Başkanvekili Serhat Temel ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin bulunduğu grup, 'İradelerimiz hala tutuklu' yazılı pankartı açtı. Açıklamada, Belediye Başkanı Nejdet Atalay ve arkadaşlarının serbest bırakılması istendi.

        Basın açıklamasının ardından konuşan BDP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata, tutuklu arkadaşlarının aralarında olmamasının derin üzüntüsünü yaşadıklarını belirtti. Ata, bahar aylarına girerken, ülkede yaşanacak sıcak gelişmelerin de takipçisi olacaklarını ifade etti.

        Nevruzun özüne ve ruhuna uygun bir şekilde kutlanacağını kaydeden Ata, "Yasaklı her şeye itiraz ettiğimiz bir gün olacak. Bizim direniş bayramımız olduğunu biliyoruz, ama bu ülkede bu günü ‘nevruz’ olarak kutlayanların da yaşadığını, yeni gün olarak da, bahar bayramı olarak da kutlayanların yaşadığını biliyoruz. Tüm Ortadoğu halklarının bayramı olduğunu biliyoruz. Bu ülkede 21 Mart’ta ve bugün dolayısıyla farklı günlerde bir arada olacak. Bayramı kutlayacak olan herkesin, hangi dilde, hangi etnik kimlikten, hangi inançtan olursa olsun gününü, bayramını kutluyoruz.” şeklinde konuştu.

        Grup konuşmanın ardından 5 dakikalık oturma eylemi yaptı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder