banner181
banner210

Fransa’da seçimin en güçlü adayı, Ermeni anıtına çelenk bıraktı

15 Mart 2012 Perşembe 16:38
Bu haber 1546 kez okundu

Fransa’da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinin favorisi François Hollande, Marsilya’ya yaptığı ziyarette sözde Ermeni soykırımı anıtını ziyaret etti ve ölenler anısına çelenk bıraktı. Sosyalist Parti adayı Hollande, Ermeni toplumu...

Fransa'da seçimin en güçlü adayı, Ermeni anıtına çelenk bıraktı
Fransa’da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinin favorisi François Hollande, Marsilya’ya yaptığı ziyarette sözde Ermeni soykırımı anıtını ziyaret etti ve ölenler anısına çelenk bıraktı. Sosyalist Parti adayı Hollande, Ermeni toplumu ile de bir araya geldi.

Fransa Ermeni Dernekleri Kordinasyon Konseyi (CCAF) Marsilya Şubesi Başkanı Julien Harounyan ve Genel Sekreter Pascal Chamassian tarafından karşılanan Hollande, Ermeni katedraline de ziyarette bulundu.

Sosyalist Parti'nin Marsilya milletvekilleri ve senatörlerinin de eşlik ettiği Hollande, seçilmesi halinde Anayasa Konseyi'nin iptal ettiği Ermeni tasarısını yeniden meclis gündemine getirme sözü verdi. Ermeni derneklerinin temsilcileri ise bu sözün takipçisi olacaklarını ifade etti.

Fransa Cumurbaşkanı Nicolas Sarkozy de seçimlerden sonra Anayasa Konseyi’nin iptal etme sebebini de göz önünde bulundurarak yeni bir tasarı hazırlanması talimatını vermişti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder