banner181

ASKİ, İmrahor hattı için depo ve pompa istasyonu yapacak

15 Mart 2012 Perşembe 16:38
Bu haber 1232 kez okundu

Ankara Büyükşehir Belediyesi, İmrahor Hattı Projesi’nde içme suyu deposu ile pompa istasyonu yapımı için Milli Savunma Bakanlığı(MSB)’ndan protokol ile yer alacak. ASKİ Genel Müdürlüğü’nün yürüteceği proje, Mamak ve Çankaya’nın...

ASKİ, İmrahor hattı için depo ve pompa istasyonu yapacak
Ankara Büyükşehir Belediyesi, İmrahor Hattı Projesi’nde içme suyu deposu ile pompa istasyonu yapımı için Milli Savunma Bakanlığı(MSB)’ndan protokol ile yer alacak. ASKİ Genel Müdürlüğü’nün yürüteceği proje, Mamak ve Çankaya’nın bir kısmı ile Gölbaşı’nın tamamının su ihtiyacını karşılayacak.

Büyükşehir Belediye Meclisi mart ayı olağan toplantılarının 3. oturumu Başkan Vekili Ali İhsan Ölmez’in başkanlığında yapıldı. 14 Mart Tıp Bayramı’na ilişkin kutlama mesajlarıyla başlayan toplantıda, ASKİ’nin İmrahor Hattı Projesi ile ilgili başkanlık yazısı görüşülerek, oybirliği ile karara bağlandı. ASKİ’nin Mamak ve Çankaya’nın bir kısım ile Gölbaşı’nın tamamının su ihtiyacının karşılanacağı İmrahor Hattı Projesi’nin planlandığı anımsatılan başkanlık yazısında, bu kapsamda bir adet içme suyu deposu ile pompa istasyonun MSB’nin Gölbaşı'ndaki arazisinin 14 bin 349 metrekarelik bir kısmına yapılması için bir protokol imzalanacağı belirtildi.

ASKİ’nin bu yer karşılığında yapacakları ise şöyle sıralandı: “MSB Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığına ait Mamak su pompası ile kışla arasındaki 2 bin metrelik ana isale hattını değiştirilecek. Mevcut kışla içme suyu şebekesi yenilenecek. Kışla içi kullanma suyu hattı şehir şebekesinden itibaren yenilenecek. Tahsisli konut su hattı yenilenecek. Kolordu Komutanlığı’nın kışlası içerisinde sulama hattına hidrofor yapılacak ve rögarı onarılacak. C binası büyük servis ve gösteri tatbikat önüne rögar ve tören alanı sulama sistemi yapılacak.”
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder