banner181

"Engellilerin en önemli sorunu işsizlik"

15 Mart 2012 Perşembe 16:35
Bu haber 1057 kez okundu

Nevşehir Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği (GÖR-BİR) Başkanı Erol Mutlu, engellilerin en önemli sorununun işsizlik olduğunu söyledi.    GÖR-BİR Başkanı Erol Mutlu ve yardımcısı Hafız Mahmut Kemikkıran, Nevşehir...

Nevşehir Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği (GÖR-BİR) Başkanı Erol Mutlu, engellilerin en önemli sorununun işsizlik olduğunu söyledi.

    GÖR-BİR Başkanı Erol Mutlu ve yardımcısı Hafız Mahmut Kemikkıran, Nevşehir merkeze bağlı turistik Uçhisar belde belediyesini ziyaret ederek Başkan Osman Süslü ile görüştü. Erol Mutlu ziyarette yaptığı konuşmada, 400'ü bulan üyelerinin yarıya yakınının işsiz ve yardıma muhtaç olduğunu söyledi.

    Dernek olarak tamamen gönüllülük esasına göre yaptıkları çalışmalarla bu durumda bulunan üyelerinin gıda, giyim, okul yardımı, iş gibi sorunlarına çözüm üretmeye çalıştıklarını belirten Mutlu, “Engelli olan üyelerimizin en önemli sorunu işsizliktir. Bu durumda bulunan üyelerimize çözüm için büyük gayret gösteriyoruz. 29 Nisan’da devlet kurumlarına yapılacak atamalar için engellilere sınav yapılacak. Nevşehir’de mümkün olduğu kadar çok kişiyi iş sahibi yapmak için kurs düzenledik. Şu anda 35 engelli, kursa devam ediyor. Bu büyük fırsatı değerlendirmeleri için çalışıyoruz. Ayrıca muhtaç durumda olanlara yardımcı oluyoruz. Açtığımız rapido, saz, kabartmalı Kur’an-ı Kerim, bilgisayar kursları ile onlara hem iş hem de boş zamanlarını değerlendirme fırsatı sunuyoruz. Siz de bizlere yardımcı oluyorsunuz. Teşekkür ediyoruz. Size açtığımız rapido kursuna katılan engelliler tarafından yapılan resminizin bulunduğu tabağı hediye etmek istiyorum.” dedi.

    Başkan Yardımcısı Hafız Mahmut Kemikkıran ise dernek faaliyetlerinde başkan Osman Süslü’nün her zaman yanlarında bulunduğunu, maddi ve manevi desteklerini esirgemediğini belirterek, teşekkür etti.

    Uçhisar Belediye Başkanı Osman Süslü ise GÖR-BİR’in faaliyetlerini takdirle takip ettiğini belirterek, her zaman yanlarında olduğunu söyledi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder