banner181

Egitim-Sen’den '4+4+4' protestosu

15 Mart 2012 Perşembe 16:26
Bu haber 393 kez okundu

Beyoğlu’nda Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) üyesi bir grup, TBMM'de görüşülen '4+4+4' eğitim sistemini protesto etti. Harbiye’den Taksim’e yürüyen grup adına yapılan açıklamada, yeni sistemi kabul etmelerinin mümkün...

Egitim-Sen'den '4+4+4' protestosu

Beyoğlu’nda Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) üyesi bir grup, TBMM'de görüşülen '4+4+4' eğitim sistemini protesto etti. Harbiye’den Taksim’e yürüyen grup adına yapılan açıklamada, yeni sistemi kabul etmelerinin mümkün olmadığı dile getirildi.

Eğitim-Sen üyesi yaklaşık 500 kişilik grup, TBMM’de görüşülen yeni eğitim sistemini protesto etmek için Harbiye’de toplandı. ‘4+4+4 ile çocuklarımızın geleceğinin karartılmasına izin vermeyeceğiz’ yazılı pankart açan grup, Cumhuriyet Caddesi üzerinden Taksim’e doğru yürüyüşe geçti. Grup yürüyüş boyunca ‘Gün gelecek devran dönecek AKP halka hesap verecek’, ‘AKP yasanı al başına çal’, ‘Parasız eğitim parasız sağlık’, ‘Parasız bilimsel anadilde eğitim’ şeklinde slogan attı. Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı protesto gösterinde Taksim’e ulaşan grup adına basın açıklamasını Eğitim-Sen İstanbul 3. No’lu Şube Başkanı Hüseyin Tosun okudu.

12 yıl kademeli zorunlu eğitim tartışmalarının milyonlarca öğrenci başta olmak üzere, tüm ülke nüfusunu yakından ilgilendirdiğini belirten Tosun, “Bu nedenle eğitim ve bilim emekçileri olarak bizlerin çocuklarımızın öğrencilerimizin ve ülkenin geleceği açısından son derece önemli ve tehlikeli düzenlemeler içeren söz konusu yasa teklifine karşı sessiz kalmak, yaşananları ve gelecekte yaşanacakları kabul etmek mümkün değildir. “ şeklinde konuştu. Yeni eğitim sistemiyle ilgili çekincelerini dile getiren Tosun, hükümetin eğitim politikalarını eleştirdi.

Açıklamanın ardından bir süre daha slogan atan grup, olaysız dağıldı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder